Silesion.PL

serwis informacyjny

Specjalne okienko transferowe dla wracających polskich siatkarek i siatkarzy z Ukrainy, Rosji i Białorusi

Siatkowka kibiceprotest wojna na Ukrainie

Siatkowka kibiceprotest wojna na Ukrainie

Polska Liga Siatkówki, przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, zmodyfikowała przepisy, by polskie siatkarki i siatkarze wracający z Ukrainy, Rosji i Białorusi mogli jeszcze w tym sezonie zagrać w PlusLidze i TAURON Lidze.

Przypomnijmy, że standardowo okienko transferowe w sezonie 2021/2022 w zawodowych ligach Polskiej Ligi Siatkówki zamknęło się 31 stycznia 2022 roku. W tej chwili możliwe są wyłącznie tzw. transfery medyczne.

Polska Liga Siatkówki wyszła jednak z inicjatywą, by ułatwić powrót do Polski naszym siatkarkom i siatkarzom z obszarów objętych wojną lub z krajów, które dopuściły się agresji na Ukrainę, czyli Rosji a także Białorusi.

W tej chwili mówimy o kilku siatkarkach i siatkarzach, lecz chcemy wysłać jasny sygnał, że nie zostawimy naszych graczy bez pomocy – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Jeśli zostaną zmuszeni do rozwiązania kontraktów lub sami zdecydują o rozwiązaniu umowy np. z klubem rosyjskim, będą mogli w drodze wyjątku, zagrać w klubie TAURON Ligi i PlusLigi już teraz.  

Zmiana w Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa brzmi:

„Ograniczenia zmiany przynależności klubowej, w sezonie 2021/2022, nie dotyczą Zawodników Krajowych, którzy w sezonie 2021/2022 reprezentowali klub zagraniczny z siedzibą na terytorium Federacji Rosyjskiej, Ukrainy bądź Białorusi oraz zaprzestali reprezentowania klubu zagranicznego z siedzibą na terytorium Federacji Rosyjskiej, Ukrainy bądź Białorusi po dniu 23 lutego 2022 r.”.

W świetle tej zmiany w naszych ligach jeszcze w tym sezonie występować będą mogli m.in. reprezentanci Polski – Malwina Smarzek, Artur Szalpuk czy Bartosz Bednorz.

Zmiana nie dotyczy rozgrywek TAURON 1. Ligi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024