Silesion.PL

serwis informacyjny

Selekcjoner hokejowej reprezentacji: W Bytomiu czeka nas test przed mistrzostwami świata

Robert Kalaber selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski

Robert Kalaber selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski

W dniach 16-18 grudnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbędzie się turniej EIHC Christmas Cup z udziałem reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją, Węgrami i Ukrainą.

 – Rywale prezentują jakość a w naszej reprezentacji trwa walka o miejsce w kadrze na mistrzostwa świata – mówi trener Robert Kalaber.

Jakościowi rywale

W listopadzie Biało-Czerwoni bardzo dobrze wypadli w Tallinie w turnieju Baltic Challenge Cup, gdzie pokonali kolejno Litwę 11:3, akademicką drużynę Łotwy 8:4 i Estonię 8:1. Trener Robert Kalaber postawił na młodych zawodników. W Bytomiu zagrają także między innymi młode wilczki, a rywalami będą Francja, Węgry i Ukraina. – Zmierzymy się z zespołami, które prezentują jakość. Turniej Christmas Cup to dla nas kolejny test przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku. Mamy trzon kadry, ale wciąż trwa walka o miejsce w reprezentacji. Szukam między innymi zawodników do czwartego ataku – mówi selekcjoner kadry narodowej Robert Kalaber

Rywalizacja w bramce

Na turniej Christmas Cup trener powołał m.in. bramkarzy wyróżniających się w Polskiej Hokej Lidze: debiutanta Pawła Bizuba (Tauron Podhale Nowy Targ), Kamila Lewartowskiego (GKS Tychy) i Davida Zabolotnego (Comarch Cracovia). – Dajemy szansę bramkarzom, którzy dobrze spisują się w lidze i mają motywację do ciężkiej pracy. Powołanie otrzymał Paweł Bizub, który korzystnie prezentuje się w Podhalu Nowy Targ. Chcę lepiej go poznać. Każdy z nich ma szansę, aby dostać się do kadry, która w przyszłym roku będzie walczyła o awans do wyższej dywizji – zaznacza szkoleniowiec.

Nowoczesny obiekt

Rywalizacja w Christmas Cup będzie toczyła się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, gdzie w lipcu kadra przebywała na zgrupowaniu. – To nowoczesny obiekt, gdzie wszystko jest na miejscu: pomieszczenie do odnowy biologicznej, siłownia, sala gimnastyczna. Liczymy też na gorący doping kibiców – mówi Kalaber.

Robert Kalaber, selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski
Robert Kalaber, selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski

Bilety na turniej są do kupienia pod linkiem Ebilet.pl oraz w biurze KH Polonia Bytom (od poniedziałku do piątku w godz. 10-14).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author