Silesion.PL

serwis informacyjny

Rumunia – Chorwacja 4:1. Skrót meczu Euro U21

Reprezentacja Rumunii pokonała Chorwację 4:1 (2:1) w meczu grupy C młodzieżowych mistrzostw Europy. Piłkarze z Bałkanów popełnili wiele błędów, które zawodnicy Mirela Radoiego bezlitośnie wykorzystali. Rumunia zasłużenie pokonała Chorwację 4:1 w pierwszym meczu grupy C ME U-21. Cały mecz na ławce rezerwowych w przegranej ekipie przesidział napastnik Legii Warszawa Sandro Kulenović. O 21:00 w tej samej grupie walkę o awans rozpoczną Anglia i Francja.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Rumunów. W 10. minucie Filip Benković zagrał ręką po kopnięciu George Puscasa, a sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Puscas wykorzystał “jedenastkę”. Trzy minuty później Rumuni cieszyli się z drugiego trafienia. Puscas uprzedził niepewnie interweniującego bramkarza i uderzył głową. Obrońcy wybili piłkę z bramki, ale ta trafiła do Ianisa Hagiego, który strzelił gola z bliska.

Chorwaci odpowiedzieli w 18 . minucie. Rumuni stracili piłkę w środku pola, a Nikola Vlasić mocno kopnął z dystansu i pokonał Andreia Radu. Bramkarz Rumunii powinien zachować się lepiej w tej sytuacji.

W 55. minucie Hagi trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. Rumuni prezentowali się lepiej, a w 66. minucie udokumentowali przewagę. Borna Sosa popełnił fatalny błąd, po którym Tudor Baluta przejął piłkę, ograł rywala i podwyższył na 3:1. W końcówce czwartego gola dla Rumunii strzelił Adrian Petre.

Rumunia – Chorwacja 4:1.