Japonia – Chile 0:4. Skrót meczu Copa America 2019

Broniący tytułu piłkarze reprezentacji Chile wygrali w Sao Paulo z Japonią 4:0 (1:0) w meczu grupy C trwającego w Brazylii turnieju Copa America, mistrzostw Ameryki Południowej. Japonia, podobnie jak Katar, uczestniczy w imprezie na zaproszenie organizatorów.

La Roja do samego końca pierwszej połowy starała się, by złamać opór defensywny Japończyków. Wówczas jednak precyzyjnie z rzutu rożnego dośrodkował Charles Aranguiz, a najwyżej wyskoczył Erick Pulgar, który głową skierował piłkę do bramki.

Wydawało się, że po zmianie stron wynik gonić będą Azjaci, ale zdecydowanie brakowało mi argumentów i, zamiast tworzyć okazje bramkowe, tracili kolejne gole. W 54. minucie sprytnie sprzed pola karnego kopnął Eduardo Vargas i, z małą pomocą obrońcy, pokonał bramkarza.

Japończycy nieco otworzyli się w samej końcówce, a to poskutkowało kolejnymi bramkami dla Chile – najpierw autorstwa Alexisa Sancheza, a potem znów Vargasa. Tym samym znacznie lepiej turniej rozpoczęli piłkarze z Ameryki Łacińskiej, którzy po efektownym zwycięstwie są liderem ex-aequo z Urugwajem, który pokonał Ekwador również 4:0.