Silesion.PL

serwis informacyjny

Roztwór saletrzano-mocznikowy – jak stosować ten nawóz i dlaczego warto?

Roztwór saletrzano mocznikowy jak stosować ten nawóz i dlaczego warto

Marzeniem każdego rolnika są obfite plony i zdrowe rośliny. Aby osiągnąć ten cel, należy zatroszczyć się przede wszystkim o żyzność gleby. To właśnie dlatego obecnie efektywne nawożenie stało się kluczowym elementem rolnictwa. Niezwykle skutecznym rozwiązaniem nawozowym jest roztwór saletrzano-mocznikowy. Więcej na jego temat dowiesz się z poniższego artykułu. Wyjaśnimy w nim m.in. to, czym charakteryzuje się ten nawóz oraz jakie są jego zalety. Dzięki temu będziesz mógł zapewnić roślinom efektywne nawożenie. W rezultacie zauważysz wyraźną poprawę ich kondycji i pozytywnie wpłyniesz na zwiększenie plonowania.

Czym jest roztwór saletrzano-mocznikowy?

Roztwór saletrzano-mocznikowy RSM to nawóz azotowy występujący w formie wodnego roztworu. W swoim składzie zawiera on wszystkie formy tego pierwiastka w bardzo korzystnych proporcjach. W rezultacie jest on w stanie nie tylko szybko doprowadzić azot do roślin. Zapewnia również długotrwałe działanie, utrzymując stały dostęp do pierwiastka przez cały okres wegetacji. Ze względu na swoją płynną formę jest on także znacznie lepiej przyswajany.

Na rynku RSM występuje w kilku wersjach. Różnią się one pod względem zawartości azotu. Dostępny jest też roztwór z siarką. Pozwala to dopasować nawożenie do potrzeb roślin w zależności od ich gatunku i fazy wzrostu. W ten sposób można także kontrolować dawkowanie azotu.

Roztwór saletrzano-mocznikowy – skuteczne nawożenie w okresie suszyW ostatnich latach odnotowano wzrost okresów suszy na terenie naszego kraju. Stan ten stanowi poważne zagrożenie dla efektywnego nawożenia. Azot w stałej formie wymaga bowiem dostępu do deszczu, przez co istnieje ryzyko, że granulat może się nie rozpuścić. Tym samym nie może dostać się do systemu korzeniowego i zasilić roślin. Na szczęście rozwiązaniem tego problemu jest roztwór saletrzano-mocznikowy, który wykazuje wysoką skuteczność nawet w okresach suszy. Do tego też jest on wszechstronny i równomiernie się rozprowadza. Niemniej bardzo ważne jest staranne zaplanowanie serii zabiegów i dostosowanie ich do gatunku rośliny, jej fazy rozwoju i stanu plantacji. Zadbaj również o to, aby zakupiony przez Ciebie nawóz odznaczał się najwyższą jakością. To właśnie dlatego złym pomysłem jest szukanie oszczędności w niepewnych źródłach. Znacznie lepiej jest zajrzeć na platformę z nawozami eagro.pl/oferta-nawozy/roztwor-saletrzano-mocznikowy-32n/. Znajdziesz na niej najwyższej jakości roztwór saletrzano-mocznikowy, który jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny. Jest to podstawa w uzyskaniu zdrowego i bujnego wzrostu roślin.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024