Silesion.PL

serwis informacyjny

Rozpoczęcie prac nad pasami rowerowymi na ul. Sokolskiej w Katowicach

MZUiM Katowice logo napis

MZUiM Katowice

Od 25 września mieszkańcy Katowic mogą spodziewać się ważnych zmian na ul. Sokolskiej. Prace związane z wykonaniem pasów rowerowych na tym popularnym szlaku komunikacyjnym wkrótce się rozpoczną, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu drogowego.

W pierwszym etapie prac – koncentrującym się na wykonaniu oznakowania cienkowarstwowego – zaplanowano zdzieranie starego oznakowania poziomego, które ma trwać od 25.09 do 28.09. Następną kwestią będzie trasowanie nowego oznakowania oraz jego wykonanie, które potrwa planowo do 30 września, co oznacza malowanie pasów rowerowych i innych niezbędnych oznaczeń.

Oczywiście musimy pamiętać, że terminy te są uzależnione od warunków pogodowych, ale zakładamy, że prace zostaną zakończone maksymalnie do 15 października.

W międzyczasie planowane są także modernizacje sygnalizacji świetlnej na trasie: Sokolska – Chorzowska, w dniach 29 września do 1 października. Sokolska – Morcinka, w dniach 2 do 8 października. W ww. terminach prace nad modernizacją sygnalizacji mogą wpływać na płynność ruchu.

Kolejnym krokiem będą planowane prace brukarskie, które nie będą miały większego wpływu na ruch pojazdów oraz pieszych. Cały projekt, włączając w to oznakowanie oraz prace brukarskie, jest realizowany przy wsparciu budżetu w wysokości prawie 790 tys. złotych. Mimo ograniczonych środków finansowych, planujemy dostosować trasę Sokolską do potrzeb rowerzystów, aby zapewnić im bezpieczne i wygodne warunki podróżowania.

Bądźmy cierpliwi i zrozumiali wobec ewentualnych zakłóceń w płynności w ruchu, które mogą wystąpić w trakcie prac. Efekty naszych działań przyniosą korzyści dla wszystkich mieszkańców Katowic korzystających z tej trasy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023