Silesion.PL

serwis informacyjny

Robert Gumny Młodzieżowcem Lipca PKO Banku Polskiego

Pierwszym zwycięzcą rywalizacji o tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w sezonie 2019/2020 został zawodnik Lecha Poznań – Robert Gumny. Młody obrońca wyprzedził w wyścigu po ten laur swego kolegę klubowego, Kamil Jóźwiaka, a także przedstawiciela Jagiellonii Białystok – Bartosza Bidę.

Robert Gumny zajmuje drugie miejsce wśród obecnych młodzieżowców w lidze pod względem największej liczby spotkań rozegranych w Ekstraklasie (65). Ustępuje on wyłącznie Kamilowi Jóźwiakowi. W walce o tytuł Młodzieżowca Lipca PKO Banku Polskiego pokonał jednak swego towarzysza z Kolejorza. W dwóch pierwszych kolejkach wykazał się on znakomitą postawą w defensywie.  Stoczył w sumie 34 pojedynki, z czego 22 zakończyły się jego wygranymi (64,7%). Osiągnął też najwyższe liczby z trójki nominowanych w liczbie podań (113), podań celnych (99) i dokładności zagrań (87,6%). Został także – podobnie jak Jóźwiak – nominowany do nagrody Piłkarza Lipca.

Gumny już drugi raz w karierze ubiegał się o laur Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. W grudniu 2018 roku przegrał jednak ostatecznie rywalizację z Radosławem Majeckim z Legii Warszawa. To pierwszy w historii taki tytuł dla zawodnika reprezentującego barwy Lecha Poznań. Kolejorz jest natomiast już siódmym klubem w dziejach, którego gracz zgarnął tę nagrodę. Kamil Jóźwiak był nominowany po raz trzeci (poprzednio też w lutym i maju 2019 roku), z kolei Bartosz Bida zadebiutował wśród pretendentów i to w miesiącu swego premierowego występu w Ekstraklasie.

To pierwszy sezon gry z obowiązkowym młodzieżowcem w najwyższej polskiej lidze. Status taki posiadają zawodnicy z rocznika 1998 i młodsi z polskim obywatelstwem. Tylko oni w tym sezonie będą mogli się także ubiegać o tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów za lipiec – wraz z laureatem – wybrana została na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej w 1. i 2. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy.

źródło: ekstraklasa.org/aktualnosci/mlodziezowiec-lipca-pko-banku-polskiego-2019-20-robert-gumny-13986

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024