Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentant Polski do lat 19 Filip Balcewicz piłkarzem Miedzi Legnica

18-letni defensor Filip Balcewicz zasilił Miedź Legnica. Utalentowany piłkarz jest wychowankiem Pogoni Szczecin i reprezentantem Polski w juniorskich kategoriach wiekowych.

Balcewicz już trzy lata temu zadebiutował w seniorskiej piłce, w barwach trzecioligowej Pogoni II Szczecin. Do minionych rozgrywek przygotowywał się z pierwszą drużyną „Portowców”, w której zadebiutował w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski z Podhalem Nowy Targ. Regularnie występował natomiast w drugim zespole szczecinian.

Ponadto w juniorskich reprezentacjach Polski zagrał w 20 spotkaniach, w których zdobył 2 gole. Mierzący 185 cm zawodnik może występować na środku obrony, jak i z prawej strony bloku defensywnego. Z Miedzią związał się 3-letnią umową. Do Legnicy młody piłkarz trafił na zasadzie transferu definitywnego – Miedź wykupiła go z Pogoni.

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).