Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentant Polski do lat 19 Filip Balcewicz piłkarzem Miedzi Legnica

Reprezentant Polski do lat 19 Filip Balcewicz pilkarzem Miedzi Legnica

Reprezentant Polski do lat 19 Filip Balcewicz pilkarzem Miedzi Legnica

18-letni defensor Filip Balcewicz zasilił Miedź Legnica. Utalentowany piłkarz jest wychowankiem Pogoni Szczecin i reprezentantem Polski w juniorskich kategoriach wiekowych.

Balcewicz już trzy lata temu zadebiutował w seniorskiej piłce, w barwach trzecioligowej Pogoni II Szczecin. Do minionych rozgrywek przygotowywał się z pierwszą drużyną „Portowców”, w której zadebiutował w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski z Podhalem Nowy Targ. Regularnie występował natomiast w drugim zespole szczecinian.

Ponadto w juniorskich reprezentacjach Polski zagrał w 20 spotkaniach, w których zdobył 2 gole. Mierzący 185 cm zawodnik może występować na środku obrony, jak i z prawej strony bloku defensywnego. Z Miedzią związał się 3-letnią umową. Do Legnicy młody piłkarz trafił na zasadzie transferu definitywnego – Miedź wykupiła go z Pogoni.

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author