Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentanci Polski złożyli ślubowanie przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy 2023

Reprezentanci Polski złożyli ślubowanie przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy 2023 fot Tomasz Kasjaniuk

Reprezentanci Polski złożyli ślubowanie przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy 2023 fot Tomasz Kasjaniuk

W czwartkowy wieczór w Katowicach reprezentacja Polski złożyła ślubowanie przed startem w 10. Drużynowych Mistrzostwach Europy będących częścią Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Wszyscy powołani na igrzyska reprezentanci Polski spotkali się w czwartek w Katowicach. Uroczyste ślubowanie poprowadzili członkowie misji Polskiego Komitetu Olimpijskiego – mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym Dariusz Goździak oraz dwukrotny brązowy medalista igrzysk olimpijskich w szermierce Marian Sypniewski. Obaj podkreślili rangę Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, których częścią są w drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce.

Jesteśmy na największej imprezie sportowej jaka odbywa się w tym roku w Europie. Dziś Polacy zdobyli już pierwsze medale, czekamy teraz na medale lekkoatletów – mówił Marian Sypniewski.

Zawodnicy i członkowie reprezentacji lekkoatletycznej odebrali nominacje oraz złożyli pamiątkowe podpisy na fladze olimpijskiej. Później po wysłuchaniu hymnu narodowego złożono przysięgi. W imieniu zawodników treść ślubowania przeczytał rekordzista Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek. Członków sztabu reprezentował trener Marek Rożej.

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski, której generalnym sponsorem jest PKN ORLEN, rozpocznie startu jutro w godzinach popołudniowych. Biało-czerwoni bronią tytułu drużynowych mistrzów Europy.

Ostatnie dwie edycje, w tym tą przed dwoma laty tutaj na Śląsku, kończyliśmy ze złotem. Życzę Wam, abyśmy i w tym roku stanęli na podium – mówił do zawodników dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Transmisje z Drużynowych Mistrzostw Europy Silesia 2023 dostępne będą w Telewizji Polskiej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *