Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentacja Szwecji nie zagra z Rosją – niezależnie od tego, gdzie będzie rozgrywany mecz.

Reprezentacja Szwecji nie zagra z Rosja – niezaleznie od tego gdzie bedzie rozgrywany mecz.

Reprezentacja Szwecji nie zagra z Rosja – niezaleznie od tego gdzie bedzie rozgrywany mecz.

Zarząd Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że szwedzka reprezentacja mężczyzn w piłce nożnej nie rozegra ewentualnego meczu barażowego z Rosją – niezależnie od tego, gdzie będzie rozgrywany mecz. Zarząd Federalny wzywa również FIFA do odwołania meczów barażowych w marcu, w których uczestniczy Rosja.

Nielegalna i głęboko niesprawiedliwa inwazja na Ukrainę uniemożliwia obecnie wszelkie wymiany piłki nożnej z Rosją. W związku z tym nalegamy, aby FIFA zdecydowała, że ​​mecze barażowe w marcu, w których weźmie udział Rosja, zostaną odwołane. Ale niezależnie od tego, co FIFA zdecyduje się zrobić, nie zagramy z Rosją w marcu – mówi prezes Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej Karl-Erik Nilsson. – Trudno nam uwierzyć, że FIFA nie podąży za naszym wezwaniem. Rosja nie może dołączyć, dopóki to szaleństwo trwa.

Zgodnie z obecnym planem Rosja miała zagrać mecz barażowy z Polską w Moskwie 24 marca. Tego samego dnia Szwecja spotyka się z Czechami na Friends Arena. Jeśli Rosja wygra, zwycięska drużyna spotka się w Moskwie 29 marca.

Poza względami moralnymi, które same w sobie są więcej niż wystarczające, można zapytać, jak w obecnej sytuacji można zagwarantować pod względem bezpieczeństwa mecze z udziałem Rosji – nawet gdyby zostały przesunięte na teren neutralny.

Minister sportu Szwecji Anders Ygeman mówił dziś dziś o sytuacji po inwazji Rosji.

Dopóki trwa rosyjska agresja, chcę, aby UE podjęła decyzję, że nie będziemy uczestniczyć w rosyjskich wydarzeniach i wykluczymy rosyjskich praktyków zawodowych z udziału w wydarzeniach w innych krajach – mówi TT Ygeman.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024