Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentacja Polski kobiet walczyć będzie o Igrzyska. Transmisja meczów w TVP Sport

Reprezentacja Polski kobiet walczyc bedzie o Igrzyska. Transmisja meczow w TVP Sport

Reprezentacja Polski kobiet walczyc bedzie o Igrzyska. Transmisja meczow w TVP Sport

W przyszłym tygodniu w czeskim Chomutovie rozpocznie się Turniej Finałowy Kwalifikacji Kobiet do Igrzysk Olimpijskich. W dniach 11-14 listopada Biało-Czerwone zmierzą się z Węgierkami, Czeszkami i Norweżkami. Do igrzysk w Pekinie awansuje tylko zwycięzca Turnieju.

Hokejowe Orlice dostały się do ostatecznej batalii o igrzyska, wygrywając Turniej Prekwalifikacyjny, który w dniach 7-10 października odbył się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Biało-Czerwone wygrały wszystkie trzy mecze, pokonały Turcję 12:0, Meksyk 8:1 i po niesamowitym meczu Holandię 3:2. W starciu z Holenderkami pod koniec spotkania nasze zawodniczki strzeliły trzy gole w niecałe dwie minuty.

W Finale Turnieju Kwalifikacyjnego rywalki Biało-Czerwonych (19. miejsce w rankingu światowym) będą z najwyższej półki: Czeszki (7.), Węgierki (10.) i Norweżki (13.). Do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Mecze reprezentacji Polski będą transmitowane w TVP Sport.

W ostatnim sprawdzianie przed rywalizacją w Czechach, Hokejowe Orlice w miniony weekend rozegrały dwa mecze z austriacką drużyną KEHV Lakers w ramach EWHL (Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet). W sobotę przegrały 2:3, ale rewanż był udany, bo spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1.

Rozpiska turnieju w Chomutovie

Czwartek, 11 listopada

  • Polska – Węgry, godz. 12:00
  • Czechy – Norwegia, godz. 16:00

Sobota, 13 listopada

  • Polska – Czechy, godz. 16:00
  • Węgry – Norwegia, godz. 20:00

Niedziela, 14 listopada

  • Czechy – Węgry, godz. 16:00
  • Norwegia – Polska, godz. 20:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024