Silesion.PL

serwis informacyjny

Ranking giełd kryptowalut – gdzie warto kupować? Sprawdzamy

Ranking gield kryptowalut – gdzie warto kupowac

Ranking gield kryptowalut – gdzie warto kupowac

Binance, Kraken, CoinBase – giełd kryptowalut na świecie jest całe mnóstwo. Jak zatem wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom? Jakimi kryteriami kierować się przed podjęciem decyzji? W tym artykule znajdziesz nie tylko ranking giełd kryptowalut, ale także zapoznasz się z najważniejszymi platformami funkcjonującymi na polskim rynku. 

Najlepsza giełda kryptowalut

Trudno wskazać jedną, konkretną giełdę, która byłaby najlepsza w każdym możliwym aspekcie. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jednakże istnieją pewne uniwersalne czynniki, które zawsze należy brać pod uwagę. O jakie parametry chodzi? 

Przede wszystkim o bezpieczeństwo. Odpowiedni poziom zabezpieczeń w świecie kryptowalut to absolutna podstawa. Do tego dochodzą oczywiście takie elementy jak wysokość opłat, łatwość użytkowania, liczba opcji handlowych oraz obsługa klienta. Kto zatem znajduje się pod tym względem na światowym szczycie? 

Co do podium zdania są oczywiście podzielone. Jednakże jedną z najpopularniejszych oraz najczęściej wspomnianych publicznie platform na świecie jest bezapelacyjnie Binance. Oferuje ona szeroką gamę kryptowalut, zaawansowane opcje handlu i niską strukturę opłat. 

Ranking giełd kryptowalut chętnie także umieszcza na pierwszym miejscu Coinbase. Platforma ta znana jest z łatwego w obsłudze interfejsu, zaawansowanych środków bezpieczeństwa i zgodności z kluczowymi aktami prawnymi. No dobrze, a co z rodzimymi opcjami? Czy Polska ma własne giełdy krypto?

Polska giełda kryptowalut

Niewiele osób wie, ale Polska jest obecnie domem dla wielu startupów kryptowalutowych oraz technologii blockchain. Świetnym przykładem jest tutaj zarówno Golem, który rozwija zdecentralizowaną sieć superkomputerów, jak i Billon, który wykorzystuje technologię blockchain do stworzenia bezpiecznej waluty cyfrowej.

Niestety, polski system bankowy dopiero wdraża nowe technologie, a wiele dotychczas operujących platform, takich jak Coindeal, czy Coinquista, po prostu zakończyło już swoją działalność. Po bardziej rozbudowany ranking giełd kryptowalut warto zajrzeć na stronę: https://kryptowaluty2.pl/ranking-gield-kryptowalut/

Ranking TOP 3 giełd krypto w Polsce

  1. Zonda

Jest to jedna z największych giełd kryptowalut w Polsce, oferująca szeroką gamę krypto, w tym Bitcoina, Ethereum i Litecoina. Wcześniej znana pod nazwą BitBay, posiada również zaawansowane opcje handlowe i aplikację mobilną. Niektórzy użytkownicy narzekają jednak na powolną obsługę klienta i wyższe opłaty w porównaniu z innymi giełdami.

  1. Kanga exchange

Kanga to stosunkowo młoda giełda kryptowalut, ale szybko zyskała popularność dzięki niskim opłatom, przyjaznemu interfejsowi i szerokiej gamie cyfrowych aktywów. Obecnie oferuje również program poleceń i obsługę klienta w wielu językach. Eksperci często chwalą Kangę za uczciwe podejście do użytkowników.

  1. Egera

Jest to pierwsza giełda kryptowalut w Polsce, z zezwoleniem KNF na prowadzenie działalności płatniczej. Początkowo znana pod nazwą BitClude, obecnie bardzo mocno stawia na nowoczesne rozwiązania ambicjami sięgającymi do WEB 3.0! W Egerze weryfikacja tożsamości użytkowników jest 3-etapowa. Zabiera ona maksymalnie pięć minut. Tak dobry czas udało się osiągnąć dzięki wdrożeniu mechanizmów ze świata Sztucznej Inteligencji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024