Silesion.PL

serwis informacyjny

Rafał Leszczyński Piłkarzem Marca Fortuna 1 Liga. Bramkarz bezkonkurencyjny!

Rafal Leszczynski Pilkarzem Marca Fortuna 1 Liga

Rafal Leszczynski Pilkarzem Marca Fortuna 1 Liga

Czwarta w historii nagroda piłkarza miesiąca trafi do brakarza Chrobrego Głogów, Rafała Leszczyńskiego. Laureat wskaże cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł.

Rafał Leszczyński był z pewnością jednym z bohaterów swojej drużyny, która rewelacyjnie spisywała się w ostatnich tygodniach. Dość powiedzieć, że Chrobry Głogów plasuje się na czwartym miejscu w tabeli, a sam bramkarz zanotował w marcu cztery czyste konta i siedemnaście obronionych strzałów. Leszczyński bramki nie stracił już od 675 minut, czym zapisał się w historii zarówno Chrobrego Głogów jak i Fortuna 1 Ligi. 

W głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Istotny był również głos kibiców, bowiem zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt. 

Rafał Leszczyński zdobył łącznie 11 punktów (głosy panelu ekspertów i kibiców). Na drugim miejscu uplasował się Adam Deja (Arka Gdynia) – 9 punktów. Szymon Sobczak (Zagłębie Sosnowiec) zdobył 2 głosy, Nemanja Mijusković (Miedź Legnica) – 2 głosy i  Łukasz Zjawiński (Sandecja Nowy Sącz) – 1 głos.

LAUREACI STATUETKI PIŁKARZ MIESIĄCA W SEZONIE 2021/2022

  • Wrzesień 2021 – Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)
  • Październik 2021 – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
  • Listopad 2021 – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
  • Marzec 2022 – Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author