Silesion.PL

serwis informacyjny

Przedsprzedaż książki: Dawid “Cygan” Kostecki. Uliczny fighter

Przedsprzedarz ksiazki Dawid Cygan Kostecki. Uliczny fighter

Przedsprzedarz ksiazki Dawid Cygan Kostecki. Uliczny fighter

25 stycznia 2023 roku nakładem Wydawnictwa SQN pojawi się w sprzedaży książka “Dawid Cygan Kostecki. Uliczny Fighter. Książkę można zamawiać w przedsprzedaży w Labotiga

Opis z okładki książki “Dawid Cygan Kostecki. Uliczny fighter”:

Boks, przestępstwa
Afera podkarpacka
Tajemnicze samobójstwo

Wojownik i mistrz czy przestępca i sutener?
Wielka nadzieja polskiego boksu, a może sportowiec, który nie spełnił swojego potencjału?
W tej historii nie ma nic banalnego, za to jest w niej wiele z dobrego kryminału.

Dawid Kostecki był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim boksie. Zdobywał mistrzowskie pasy i marzył o sięgnięciu w ringu po największe laury, ale zamiast święcić sportowe triumfy, zmagał się z postępującą depresją. Pragnął życia u boku ukochanej kobiety, tymczasem wylądował w więzieniu za współdziałanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Był postacią niejednoznaczną i taka jest też opowieść o nim – pełna tajemnic, niejasności i zwrotów akcji.

Autor wykonał tytaniczną pracę, rozmawiając z ludźmi, którzy znali Dawida, analizując setki artykułów prasowych i tysiące stron dokumentów prokuratury. Dotarł do nieznanych dotąd faktów dotyczących kariery sportowej Kosteckiego i jego związków ze światem przestępczym, które rzucają nowe światło na postać boksera.

Dzięki tej książce dowiesz się, jaki “Cygan” był naprawdę, jaka była jego rola w aferze podkarpackiej i czy wątpliwości, które cały czas pojawiają się wokół jego śmierci, mogą zostać kiedykolwiek rozwiane.

Książkę można zamawiać w przedsprzedaży w Labotiga

Opis przygotowany przez księgarnię Labotiga:

Jaki byłby dziś polski boks, gdyby wśród zawodników nadal był Dawid Kostecki? Jego historia mogłaby służyć za scenariusz dobrego filmu kryminalnego i nie byłoby w nim nic szablonowego.

Budzący kontrowersje sportowiec sięgał po największe wyróżnienia, zdobywał mistrzowskie pasy. Marzył o największych bokserskich wyróżnieniach, ale zamiast tego zmagał się z pogłębiającą się depresją. Chciał spokojnego życia z rodziną, jednak skończył w więzieniu za współdziałanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Czy był marionetką w wielkiej aferze podkarpackiej?

Zwycięzca czy kryminalista? Nadzieja w kategorii boksu czy człowiek, który zmarnował swój potencjał? Kim byłby dzisiaj, gdyby udało mu się pokonać własne demony?

Kostecki był postacią wielowymiarową, i taka jest jego historia. Zagadkowa, pełna zwrotów akcji, wieloznaczna. Czy jest możliwe, by rozwiązać tajemnicę jego kontrowersyjnej śmierci?


Opinie o książce “Dawid Cygan Kostecki. Uliczny fighter”:

Kolorowy ptak polskiego boksu, utalentowany, ale nieobliczalny, nie potrafiący z różnych względów wykorzystać swojego potencjału. Zapewne to drugie życie Cygana Kosteckiego, o którym pisze Mateusz Fudala, miało na to znaczący wpływ.
Janusz Pindera, komentator

Biogram Mateusz Fudala:

(ur. 1990)
Pracę w dziennikarstwie rozpoczął w wieku 15 lat od pisania o piłce nożnej w lokalnym tygodniku “Puls Kwidzyna”. Następnie komentował mecze (od hokeja na trawie, przez plażową piłkę ręczną, na piłce nożnej kończąc) w internetowej telewizji. W latach 2012–2020 pracował w “Super Expressie”, gdzie zajmował się głównie sportami walki. Od 2021 roku związany z TVP Sport. Autor albumu Herosi polskiego boksu. Dumny kwidzynianin.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024