Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed piątkowymi meczami 26. kolejki PHL: Wielki test Unii

26 kolejka phl1 1638464621 4621

26 kolejka phl1 1638464621 4621

Wicelidera z Oświęcimia czeka trudny test. W piątek Biało-niebiescy zmierzą się ze świetnie ostatnio spisującym się GKS Tychy. Bardzo interesująco zapowiadają się także konfrontacje GieKSy z toruńską drużyną oraz Cracovii z Podhalem.

W 22. kolejce Re-Plast Unia Oświęcim przegrała z Ciarko STS Sanok. Przed tym starciem drużyna miała na koncie dziewięć zwycięstw z rzędu. Wicelider szybko wrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując kolejno Zagłębie Sosnowiec 4:3, JKH GKS 5:1 oraz Comarch Cracovię 4:2. Bardzo dobrze spisał się w tych spotkaniach Teddy Da Costa, który jest w trójce najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej. W tym sezonie napastnik strzelił już 9 goli i zaliczył aż 23 asysty. W piątek Biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z GKS Tychy.

Tyszanie są w wysokiej formie. W piątek pokonali lidera GKS Katowice, a dwa dni później na wyjeździe KH Energa Toruń. Dla Ślązaków było to szóste zwycięstwo z rzędu. W spotkaniu ze Stalowymi Piernikami dublet zaliczył Radosław Galant.

Z kolei GKS Katowice czeka mecz z KH Energa Toruń. W GieKSie błyszczą przede wszystkim Grzegorz Pasiut i Patryk Wronka, którzy są liderami klasyfikacji kanadyjskiej. Pasiut przeżywa kolejną młodość, zdobywa sporo bramek – 16, jeszcze częściej asystuje – 23. Doświadczony gracz znakomicie współpracuje z Patrykiem Wronką, który strzelił 15 goli i zaliczył 21 asyst. Torunianie ostatnio tracą sporo punktów i będą chcieli pokonać lidera.

W meczu Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ faworytem są Pasy, ale nowotarżanie w ostatnim czasie pokazują, że nikt nie może ich lekceważyć.

Piątkowe mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author