Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed 3. kolejką Polskiej Hokej Ligi: Tyszanie sprawdzą formę mistrza Polski

tychy hokej 2021

tychy hokej 2021

W czwartek 16 września rozpoczyna się trzecia kolejka Polskiej Hokej Ligi. Mecz KH Energa Toruń – Ciarko STS Sanok będzie transmitowany bezpłatnie. W piątek trzy ciekawe spotkania, w tym konfrontacja GKS Tychy z JKH GKS Jastrzębie.

Dzisiaj w Toruniu gospodarze zmierzą się z Ciarko STS Sanok. Mecz będzie transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja – www.youtube.com/c/PolskiHokej, podobnie jak wszystkie czwartkowe spotkania.

Premierowy mecz mistrza Polski

Hitem kolejki będzie starcie GKS Tychy z JKH GKS Jastrzębiem. Po 2. kolejkach tyszanie mają na koncie pięć punktów, bo pokonali Ciarko STS Sanok 2:0 i Zagłębie Sosnowiec 5:4 w rzutach karnych. Dla obrońców tytułu mistrzowskiego piątkowe starcie to premierowy mecz w PHL w sezonie 2021/22, bo JKH toczył ciężkie boje w Hokejowej Lidze Mistrzów. W poprzednim sezonie jastrzębianie zdobyli potrójną koronę: mistrzostwo, Puchar Polski i Superpuchar. Tyszanie zostali zdetronizowani, bo trzy lata z rzędu nie ustępowali z tronu. Piątkowy mecz będzie więc starciem obecnego mistrza z byłym.Pierwsze punkty

W Oświęcimiu odbędą się derby Małopolski, Re-Plast Unia Oświęcim podejmować będzie Tauron Podhale Nowy Targ. Na inaugurację Biało-niebiescy przegrali z KH Energą Toruń 4:6. Nowotarżanie mają na koncie dwie porażki, z GKS Katowice i torunianami. Trener Andriej Gusow śmiało stawia na wychowanków. W piątkowym starciu faworytem są oświęcimianie.

Starcie liderów

Ciekawie będzie w Sosnowcu. Miejscowe Zagłębie zmierzy się z GKS Katowice. Sosnowiczanie w 2. kolejce zagrali bardzo dobrze, ale ostatecznie przegrali z GKS Tychy w rzutach karnych. Katowiczanie natomiast są w świetnej formie. Lider drużyny, Grzegorz Pasiut znajduje się na czele klasyfikacji kanadyjskiej z dorobkiem sześciu punktów (bramka i pięć asyst). Podopieczni Jacka Płachty powinni uważać na Jarosława Rzeszutkę, który znajduje się w znakomitej formie strzeleckiej – trzy gole w dwóch meczach.

Czwartkowy mecz będzie transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. Piątkowe spotkania kibice będą mogli zobaczyć na platformie polskihokej.tv

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024