3. kolejka PHL: Wygrana mistrzów Polski, zaskakujący gol, niespodzianka w Oświęcimiu

3. kolejka PHL

JKH GKS Jastrzębie w swoim premierowym spotkaniu w Polskiej Hokej Lidze pokonał na wyjeździe tyszan. Do sporej niespodzianki doszło na lodowisku w Oświęcimiu, gdzie faworyzowani gospodarze przegrali z Tauron Podhalem Nowy Targ. GKS Katowicewygrał trzecie spotkanie w nowym sezonie.

Mistrz zaczyna od zwycięstwa

Dla obrońców tytułu mistrzowskiego piątkowe starcie było pierwszym w PHL w sezonie 2021/22, bo JKH toczył ciężkie boje w Hokejowej Lidze Mistrzów. W poprzednich rozgrywkach jastrzębianie radzili sobie z tyszanami i podobnie było w piątek. Najpierw bramkę zdobył Samuel Mlynarovic, a pod koniec drugiej tercji Egils Kalns, który zwodem położył na lodzie jednego z obrońców, a później zaskoczył precyzyjnym strzałem bramkarza GKS Ondreja Raszkę. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kamil Wróbel, były gracz JKH, uderzył nad bramką, ale krążek odbił się od bandy i wpadł za plecy bramkarza gości Patrika Nechvatala! W końcówce trener Krzysztof Majkowski wycofał bramkarza. W ostatnich sekundach krążek przejęli jastrzębianie i Arturs Sevcenko ustalił wynik spotkania na 3:1.

Znakomity duet z Nowego Targu

Niespodziewany przebieg miał mecz Re-Plast Unii Oświęcim z Tauronem Podhale Nowy Targ. Po pół godzinie gry goście prowadzili 3:0, miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. W tym okresie gry dwie bramki strzelił Fabian Kapica. W drugiej tercji jeden z graczy Unii, w pobliżu własnej bramki, pomyłkowo podał krążek wprost na kij 19-latka. Młodzieżowiec huknął na bramkę i chwilę później uniósł ręce w geście triumfu. Przy stanie 3:0 dla Górali doświadczona drużyna z Oświęcimia obudziła się, między innymi widowiskową bramkę zdobył Danił Oriechin, który znalazł lukę wśród obrońców Podhala oraz bardzo dobrze spisującego się w tym meczu bramkarza Oskara Polaka. Goście odpowiedzieli za sprawą Marcina Kolusza, który zdobył swojego drugiego gola w tym starciu. Ostatecznie Podhale zwyciężyło 4:3.

Dziękowali po porażce

W Sosnowcu Zagłębie zmierzyło się z GKS Katowice. GieKSa nie zwalnia tempa i zwyciężyła w trzecim kolejnym spotkaniu. Ślązacy wygrali 5:2, ale po końcowej syrenie kibice Zagłębia dziękowali miejscowym hokeistom, bo grali bardzo ambitnie. Dzień wcześniej, w czwartek zostało rozegrane jedno spotkanie, które było transmitowane bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. KH Energa Toruń pokonał Ciarko STS Sanok 2:0 i było to trzecie kolejne zwycięstwo Stalowych Pierników w nowym sezonie. Ładną bramkę zdobył Michaił Szabanow który huknął z pierwszego krążka pod poprzeczkę.

W niedzielę 4. kolejka PHL. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv