Silesion.PL

serwis informacyjny

Pracownicy AAA AUTO przekazali ponad 60.000 złotych na pomoc Ukraińcom, a firma podwoi tę kwotę

Pracownicy AAA AUTO przekazali ponad 60.000 zlotych na pomoc Ukraincom a firma podwoi te kwote

Pracownicy AAA AUTO przekazali ponad 60.000 zlotych na pomoc Ukraincom a firma podwoi te kwote

Tydzień temu grupa AURES Holdings, operator centrów samochodowych AAA AUTO, przekazała 570.000 złotych organizacji humanitarnej „Ludzie w Potrzebie“.

AURES Holdings i jego pracownicy włączyli się w szeroko zakrojoną pomoc społeczeństw Polski, Czech i Słowacji, na rzecz mieszkańców Ukrainy. Firma wraz z pracownikami powiększyli kwotę przeznaczoną na pomoc ludności ukraińskiej z 570.000 złotych, która w zeszłym tygodniu została przekazana organizacji humanitarnej „Ludzie w Potrzebie”, do ponad 630.000 złotych. Jednocześnie, pracownicy firmy udzielają pomocy na granicy z Ukrainą, skąd zabierają uchodźców w bezpieczne miejsca, a we wszystkich oddziałach firmy zbierają apteczki oraz inne niezbędne rzeczy.

W dzisiejszym nowoczesnym świecie sytuacja na Ukrainie jest dla mnie zupełnie niezrozumiała i uważam, że każdy z nas ma obowiązek aktywnie zaangażować się w pomoc. W tej chwili wysłaliśmy już ponad 630.000 złotych na pomoc Ukrainie oraz naszym ukraińskim kolegom z sześćdziesięciu oddziałów w sześciu krajach. We wszystkich oddziałach odbieramy też apteczki z zakupionych samochodów, których w samych Czechach jest nawet 800 tygodniowo i przewozimy je do organizacji humanitarnych obecnych na granicy Ukrainy z Polską i na Słowacji, albo w Pradze dla Inicjatywy Ukraińskiej w Czechach. Zaoferowaliśmy naszym pracownikom zakwaterowanie dla ich ukraińskich rodzin i przyjaciół, wysłaliśmy także na granicę 30 tys. maseczek oraz inną pomoc rzeczową. Jestem dumna ze wszystkich naszych kolegów, którzy zaangażowali się w pomoc” – powiedziała Karolína Topolová, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO, Mototechna i Driverama.

Firma ogłosiła zbiórkę pieniędzy wśród swoich pracowników w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pracownicy mogli przesyłać pieniądze na konto zbiórki na stronie internetowej Donio (w Czechach i na Słowacji) lub Zrzutka (w Polsce) założonej przez firmę lub na dowolną, wybraną przez siebie organizację humanitarną. „Oprócz przekazanej dotychczas pomocy, zdecydowaliśmy się ponadto zapewnić taką samą kwotę za każdego pracownika, który dokona wpłaty. Udział wzięli również koledzy z Niemiec i Holandii, gdzie działa nasza marka Driverama” – podkreśliła Karolina Topolová. Pracownicy przekazali od siebie ponad 60.000 złotych. Firma zaoferowała również bezpośrednią pomoc swoim pracownikom na Ukrainie, m.in. poprzez zapewnienie transportu czy zakwaterowania. Firma AAA AUTO zapewniła ponadto dostawy wolontariuszom, którzy pomagają na Słowacji w transporcie ukraińskich matek i dzieci w głąb kraju. Z kolei w Polsce, pracownicy transportują uchodźców w Warszawie z dworca do miejsca zakwaterowania lub do urzędów.

Oprócz pomocy finansowej AURES Holdings zapewnia również pomoc rzeczową. To tysiące apteczek z zakupionych samochodów we wszystkich blisko sześćdziesięciu oddziałach w pięciu krajach. Wysłała także samochód z 30 tys. maseczek na granicę słowacko-ukraińską. Ponadto, w każdym kraju firma wyznaczyła koordynatora pomocy, który zbiera wszystkie dary i pomysły oraz koordynuje ich wykorzystanie. „Wciąż otrzymujemy od wielu kolegów konkretne pomysły, w jaki sposób mogą pomóc. Jestem dumna ze wszystkich moich kolegów, którzy tak aktywnie pomagają Ukrainie i tym samym okazują solidarność w tych trudnych dla Ukrainy i całej Europy czasach” – dodała Karolina Topolová.

Sieć autocentrów AAA AUTO istnieje na rynku od 30 lat. Jest częścią Grupy AURES Holdings należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AURES Holgings obsłużyła ponad 2.7 miliona klientów. W 2021 roku sprzedała ponad 86.500 samochodów. Obecnie posiada kilkadziesiąt oddziałów, w tym w Polsce. Pod względem liczby sprzedanych samochodów sieć AAA AUTO jest jednym z największych dealerów używanych samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2017 sieć AAA AUTO zajęła 2. miejsce w European Business Awards 2016/2017. W Polsce sieć AAA AUTO funkcjonuje jako Autocentrum AAA AUTO Sp. z o.o.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author