Silesion.PL

serwis informacyjny

Prace pielęgnacyjne drzew i pozimowe naprawy nawierzchni. Przed nami czasowe zmiany organizacji ruchu w Katowicach

Prace pielegnacyjne drzew i pozimowe naprawy nawierzchni MZUiM w Katowicach

Prace pielegnacyjne drzew i pozimowe naprawy nawierzchni MZUiM w Katowicach

W poniedziałek rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu z powodu pozimowych napraw na ul. Chorzowskiej. Z kolei w niedzielę, 20 marca Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach przeprowadzi prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego w rejonie placu Alfreda – zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów.

Na ul. Chorzowskiej czasowa zmiana organizacji ruchu

W poniedziałek 21.03.2022 roku od godz. 6:00  na ulicy Chorzowskiej – na odcinku od granicy z Chorzowem do włączenia ul. Tysiąclecia (z kierunku Chorzowa) z wyłączeniem odcinków na wysokości ul. Ułańskiej i ul. Bolesława Chrobrego – rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu w związku z prowadzonymi pracami naprawczymi nawierzchni.

Prace  naprawcze uszkodzonej nawierzchni, polegające na frezowaniu i wymianie warstwy asfaltu w miejscach szczególnie zniszczonych, będą wykonywane przez wyłonioną w przetargu firmę ROMUS. Ich koszt to ponad 2 200 000 zł. Prace będą wykonywane pod ruchem, z zawężeniem jezdni  z dwóch pasów do jednego.
Planowany termin realizacji wynosi 25 dni kalendarzowych.

Prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego w rejonie placu Alfreda. Zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów

W najbliższą niedzielę, 20 marca odbędą się prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego w rejonie placu Alfreda. W związku z tym 20 marca, od 06:57 do 14:00 na liniach 13 i 16 będzie obowiązywać tymczasowy rozkład jazdy.

  • Tramwaj linii 13 (począwszy od kursu o godz. 06:57 z przystanku Katowice Plac Wolności) będzie kursował na trasie Katowice Plac Wolności – Koszutka Słoneczna Pętla.
  • Tramwaj linii 13 (począwszy od kursu o godz. 07:07 z przystanku Siemianowice Plac Skargi) będzie kursował na trasie Siemianowice Plac Skargi – Wełnowiec Plac Alfreda.
  • Tramwaj linii 16 (począwszy od kursu o godz. 7:01 z przystanku Brynów Centrum Przesiadkowe) będzie kursował na trasie Brynów Centrum Przesiadkowe – Koszutka Słoneczna Pętla.

Na odcinku Koszutka Słoneczna Pętla – Wełnowiec Plac Alfreda do dyspozycji pasażerów zostanie oddany autobus zastępczy T-16, kursujący zgodnie z rozkładami linii tramwajowych 13 i 16.
Obowiązujące przystanki zastępcze to:

Kierunek Wełnowiec Plac Alfreda: Koszutka Słoneczna Pętla (na pętli, naprzeciwko przystanku tramwajowego) > Koszutka Jesionowa (za przejściem dla pieszych) > Wełnowiec Poczta (przystanek autobusowy) > Wełnowiec Kościół (przystanek tymczasowy w rejonie tramwajowego na wysokości przejścia dla pieszych) > Wełnowiec Gnieźnieńska (autobusowy) > Wełnowiec Pl. Alfreda (autobusowy – zlokalizowany na al. Korfantego).

Kierunek Koszutka Słoneczna Pętla: Wełnowiec Pl. Alfreda (przystanek autobusowy – zlokalizowany
na al. Korfantego) > Wełnowiec Gnieźnieńska (autobusowy) > Wełnowiec Kościół (przystanek tymczasowy
w rejonie tramwajowego na wysokości przejścia dla pieszych) > Koszutka Słoneczna (autobusowy).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024