Silesion.PL

serwis informacyjny

Poznaliśmy skład PlusLigi i TAURON Ligi w sezonie 2021/2022

Poznalismy sklad PlusLigi i TAURON Ligi w sezonie 2021 2022

Poznalismy sklad PlusLigi i TAURON Ligi w sezonie 2021 2022

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęła uchwałę, która ustaliła skład PlusLigi oraz TAURON w sezonie 2021/2022. Z Ligi Mistrzów Świata spadła drużyna z Będzina, beniaminkiem została ekipa LUK Politechniki Lublin, która musi jeszcze dopełnić kilka formalności. Z kolei z TAURON Ligą pożegnała się drużyna Enea PTPS Piła, a w jej miejsce (po dopełnieniu formalności) zagrają mistrzynie pierwszej ligi – UNI Opole.

Wypowiedź Artura Popko, prezesa Polskiej Ligi Siatkówki:

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/2021 ostatnie, 14. miejsce w PlusLidze zajęła drużyna MKS Będzin i zgodnie z Regulaminem Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, utraciła prawo gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – w Lidze Mistrzów Świata. W jej miejsce, po przeprowadzeniu audytu przez renomowaną firmę Deloitte oraz po wizytacji i rozmowach przedstawicieli Rady Nadzorczej, miejsce w PlusLidze sezonu 2021/2022 uzyskał mistrz TAURON 1. Ligi – drużyna LUK Politechniki Lublin. Uchwała w tej sprawie została podjęta warunkowo, gdyż klub musi jeszcze dokończyć kilka spraw formalnych.

– Drużyna z Lublina przeszła całą procedurę sprawdzającą, pozostały już ostatnie formalności do spełnienia, więc bardzo się cieszę, że mamy kolejny bardzo ciekawy ośrodek siatkarski w PlusLidze – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Na wschodzie mamy już trzecie duże miasto z ligową siatkówką, z widokami na ciekawą przyszłość. PlusLiga rośnie w siłę i to nas wszystkich bardzo cieszy.

W sezonie 2021/2022 w TAURON Lidze zadebiutują siatkarki z Opola. – To bardzo mocny region, jeżeli chodzi o siatkówkę – podkreśla prezes Popko. – Mamy tam bowiem wicemistrzów Polski i najlepszą klubową drużynę Europy, jest także Stal Nysa, a teraz w elicie kobieca drużyna. Cieszę się, bo zapowiada się bardzo profesjonalny i ciekawy projekt, który może być istotną częścią TAURON Ligi – dodaje.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz Ligi Mistrzów Świata nowego sezonu odbędzie się 1 października 2021 roku, a ewentualny piąty mecz finału zaplanowano na 14 maja 2022 roku. Z kolei inaugurację TAURON Ligi zaplanowano na 25 września, ostani piąty mecz wielkiego finału przypada na 15 maja 2022 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024