Silesion.PL

serwis informacyjny

Ponad setka zawodników na starcie AMP w aerobiku sportowym w Krakowie

Ponad setka zawodnikow na starcie AMP w aerobiku sportowym w Krakowie 2022

Ponad setka zawodnikow na starcie AMP w aerobiku sportowym w Krakowie 2022

W weekend w Krakowie odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Tytuł najlepszej uczelni mają zamiar obronić zawodnicy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W sobotę i niedzielę specjaliści od konkurencji skupiającej elementy akrobatyki, gimnastyki oraz tańca spotkają się w hali krakowskiego AWF-u. To pierwsze AMP-y w aerobiku sportowym pod Wawelem. Zawody, organizowane przez AZS Kraków, zostaną rozegrane w pięciu konkurencjach – jedynkach kobiet i mężczyzn, duetach (kobieta i mężczyzna, 2 kobiety lub 2 mężczyzn), trójkach (3 kobiety. 3 mężczyzn lub grupa mieszana), a także w teamach (5-7-osobowe dowolnej płci). Do startu zgłosiło się 102 zawodników z 17 uczelni.

W poprzednim roku złoto w klasyfikacji generalnej wywalczył Gdański Uniwersytet Medyczny, który w najbliższy weekend również powinien pokusić się o końcowe zwycięstwo. W gronie reprezentantów trójmiejskiej uczelni na AMP-y w Krakowie jest Katarzyna Przewłócka, ubiegłoroczna triumfatorka z Gliwic w kategorii solistek i par. Dla doktorantki trzeciego roku na GUM będzie to ósmy start w tej imprezie. Tym razem wystąpi wśród solistek i w trójkach.

– Mam nadzieję, że dobrze nam pójdzie. Nigdy nie jadę na AMP-y z nastawieniem zdobycia konkretnego medalu, tylko żeby jak najlepiej wykonać swój program, nad którym pracowałam przez kilka ostatnich miesięcy. Fajnie będzie też spotkać znajomych z innych miast. To niewątpliwie miły dodatek AMP-ów – mówi Przewłócka.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym – lista zgłoszonych uczelni:

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

2. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

3. Collegium Humanum Rzeszów

4. Gdański Uniwersytet Medyczny

5. Politechnika Gdańska

6. Politechnika Łódzka

7. Politechnika Rzeszowska

8. Politechnika Warszawska

9. Politechnika Wrocławska

10. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

11. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

12. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

13. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

14. Uniwersytet Łódzki

15. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

16. Uniwersytet Śląski w Katowicach

17. Uniwersytet Warszawski

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author