Silesion.PL

serwis informacyjny

Już w tę niedzielę czeka nas prawdziwy hit w polskiej Ekstraklasie! Aktualny Mistrz Polski – Piast Gliwice zmierzy się z wiceliderem, Pogonią Szczecin.

Obie drużyny znajdują się w górniej części tabeli, dzielą je tylko trzy pozycje. Piast jest w tym momencie na piątej pozycji, więc zapowiada się ciekawe widowisko. Będzie to prawdziwy mecz dla koneserów ekstraklasowej piłki.

Pogoń Szczecin w swoich ostatnich pięciu meczach zdobyła osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka), Piast zdobył jeden punkt mniej (dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki), więc obie drużyny są w podobnej formie. Jak przełoży się to na wydarzenia na boisku?

Co ciekawe w ostatnich pięciu meczach tych drużyn aż trzykrotnie spotkanie kończyło się bezbramkowym remisem. Czy będzie tak i tym razem? Podejrzewamy, że kibice, którzy zgromadzą się na stadionie w Szczecinie chcieliby obejrzeć bramki, zwłaszcza strzelane przez gospodarzy, a ci na ten moment w spotkaniach u siebie zawodzą. W ośmiu meczach, w których Pogoń była gospodarzem udało jej się zdobyć tylko 14 punktów, mniej niż połowę z całego swojego dorobku punktowego w tym sezonie. Dobrą wróżbą dla „Portowców” wydaje się być postawa Piasta Gliwice w meczach wyjazdowych. Krótko mówiąc, Mistrzowie Polski nie zachwycają – jedenaście punktów w ośmiu meczach nie robi na nikim wrażenia.

Według legalnego polskiego bukmachera BETFAN wynik 0:0 jest jednym z najbardziej prawdopodobnych rezultatów jakim może zakończyć się to spotkanie.

Spotkanie to będzie również pojedynkiem dwóch snajperów, którzy dobrze radzą sobie w tym sezonie. U gospodarzy najprawdopodobniej zagra Adam Buksa, który w tym sezonie strzelił siedem bramek i zaliczył trzy asysty, a po drugiej stronie boiska Jorge Félix, który zdobył aż dziewięć goli. Czy któryś z nich skieruje w niedzielę piłkę do siatki?

Obie drużyny spotykały się do tej pory trzydzieści razy. Bilans bardziej przemawia za Pogonią Szczecin: wygrywała ona jedenaście razy, Piast dziewięć. Aż dziesięć razy mecz kończył się remisem. Pierwszy mecz tych drużyn w ramach rozgrywek Ekstraklasy odbył się w sezonie 2012/13. Wtedy lepszy okazała się drużyna Piasta Gliwice, wygrywając 1:0. W osiemnastu meczach w Ekstraklasie aż siedem razy mecze tych drużyn kończyły się remisem.

Faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu jest Pogoń Szczecin. Czy „Portowcy” udźwigną rolę faworyta i powalczą o powrót na fotel lidera, a może Piast nawiąże do poprzedniego sezonu i zaprezentuje nam mistrzowską formę? Przekonamy się już dzisiaj o 15:00.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author