Silesion.PL

serwis informacyjny

Podejrzany SMS? To może być oszust

Podejrzany SMS To moze byc oszust

Podejrzany SMS To moze byc oszust

Z telefonów komórkowych korzysta dziś chyba każdy. Ilość dostępnych na rynku urządzeń sprawia, że oczywiście nie znamy nawet niewielkiego procenta wszystkich numerów, które próbują się z nami skontaktować. Doskonale widać to na przykładzie podejrzanych wiadomości SMS, na które skarży się duża część użytkowników. Okazuje się, że mogą za nimi stać oszuści czy naciągacze. Świadomość tego rodzaju zagrożeń przekłada się natomiast na zainteresowanie narzędziami, dzięki którym możemy się przed nimi skutecznie bronić. Jak sprawdzić, kto próbuje się z nami skontaktować?

Kiedy za połączeniem lub wiadomością może stać oszust?

Nieznane numery telefonu potrafią napędzić nam niemałego stracha. Okazuje się jednak, że za większością takich połączeń czy wiadomości stoją znane lub nawet bliskie nam osoby, które zmieniły numer lub utrafiły fizyczny dostęp do swojego poprzedniego identyfikatora. Zdarza się jednak, że za taką próbą kontaktu stoi ktoś, kto ma złe zamiary i chce wyłudzić nasze pieniądze, dane czy hasła dostępu do bankowości internetowej. Nasze wątpliwości powinien zawsze wzbudzić telefon, w którym dzwoniący prosi nas o dostęp do konta, hasło czy szczegółowe dane, o które zazwyczaj nie prosi bank czy operator sieci komórkowej. Uważać powinniśmy też na wiadomości tekstowe, które często informują o niedopłacie i zawierają link, który przekierowuje nas do strony, gdzie rzekomo możemy uregulować należność. Takie próby oszustw są bardzo niebezpiecznie, podczas nich stracić bowiem możemy dostęp do konta a tym samym sporo pieniędzy. Na szczęście w sieci znajdziemy sporo rozwiązań, które pomogą nam w ustaleniu, czy dany numer rzeczywiście jest niebezpieczny.

Jak sprawdzić do kogo należy ten numer?

Właściciela numeru poszukać możemy już za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej, która podpowie nam, czy wcześniej był on publikowany na stronie jakiejś firmy, usługodawcy czy osoby prywatnej. W pozostałych przypadkach swoje kroki skierować warto w stronę serwisów i aplikacji będącymi jednocześnie ogromnymi bazami danych i informacji i numerach telefonów. Doskonałym przykładem może być tutaj Infonumer.pl, dzięki któremu w kilka chwil sprawdzić możemy zarówno, kto dzwonił, jak i jaką reputacją cieszy się dany numer w sieci. Wszystko dzięki setkom tysięcy komentarzy i ocen innych użytkowników internetu, którzy chętnie udzielają informacji na temat osób czy firm, z którymi mieli do czynienia. Warto pamiętać, że dostep do takiej rozbudowanej bazy czy wszystkich funkcji aplikacji może być obarczony płatnością. Przed skorzystaniem z serwisu warto więc zapoznać się z cennikiem, zasadami działania czy regulaminem aplikacji. Pomoże nam to w wybraniu najlepszej z naszej perspektywy opcji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024