Silesion.PL

serwis informacyjny

Piotr Tworek trenerem Śląska Wrocław

Piotr Tworek trenerem Slask Wroclaw

Piotr Tworek trenerem Slask Wroclaw

Nowym trenerem Śląska Wrocław został Piotr Tworek. Szkoleniowiec związał się z wrocławskim klubem kontraktem do końca czerwca 2023 roku.

Piotr Tworek przez większość swojej kariery trenerskiej związany był z Wartą Poznań. Z tym klubem notował największe sukcesy – awans do PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2019/20 i 5. pozycję w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnych rozgrywkach. “Zieloni” jako beniaminek byli wówczas o włos od miejsca dającego możliwość gry w europejskich pucharach. Lepszy bilans bezpośrednich meczów sprawił, ze ostatecznie w eliminacjach UEFA Conference League zagrał… Śląsk Wrocław. Trener Tworek pracował w Warcie również wcześniej, w 2011 roku, pełniąc funkcję asystenta trenera. Ponadto pracował w takich klubach jak m.in. Kujawiak Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Wda Świecie, Bałtyk Koszalin, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Kotwica Kołobrzeg, Korona Kielce, Bruk-Bet Nieciecza oraz Chojniczanka Chojnice.

Trener Piotr Tworek z pewnością jest w stanie skonsolidować zespół i natchnąć zawodników do lepszej postawy i bardziej efektywnej gry, co przełoży się na wyższe miejsce w tabeli. Przełamanie obecnego impasu to dla nas wszystkich priorytet i najważniejsze zadanie sztabu szkoleniowego trenera Tworka – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Nowy trener po raz pierwszy poprowadzi drużynę w niedzielnym meczu z Radomiakiem Radom. Szkoleniowiec skompletował już sztab szkoleniowy i rozpoczyna pracę z drużyną. Drugim trenerem został Adam Szała, a asystentami Janusz Góra i Krzysztof Wołczek. Trenerami przygotowania motorycznego będą Michał Polczyk i Przemysław Parus, trenerem bramkarzy Krzysztof Osiński, a analitykiem Andrzej Gomołysek.

Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl
Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Negocjacje nie trwały długo, obie strony były zainteresowane współpracą. Szczegóły ustaliliśmy bardzo sprawnie i od dziś jestem w Śląsku Wrocław. Chciałbym, żeby nasz zespół w każdym meczu dał się pokroić za zwycięstwo. By piłkarze w każdym spotkaniu zostawiali zdrowie i pokazywali swoje umiejętności, a te w tej drużynie są wysokie – mówi nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024