Silesion.PL

serwis informacyjny

Piotr Celeban zakończył piłkarską karierę.

Piotr Celeban zakonczyl pilkarska kariere

Piotr Celeban zakonczyl pilkarska kariere

Od sezonu 2022/23 Piotr Celeban będzie pełnił funkcję jednego z trenerów przygotowania motorycznego w drugiej drużynie Śląska Wrocław. Legendarny zawodnik WKS-u i mistrz Polski ze Śląskiem kończy tym samym piłkarską karierę.

W poprzednich rozgrywkach Celeban rozpoczął swoją pracę trenerską, łącząc ją jednak z rolą wciąż aktywnego zawodnika. Przed nowym sezonem wieloletni obrońca WKS-u o dwa lata przedłużył kontrakt z klubem jako szkoleniowiec przygotowania motorycznego. 37-latek nie będzie już występować na murawie w roli piłkarza. Podczas najbliższego meczu PKO BP Ekstraklasy – 24 lipca o godz. 17:30 na Tarczyński Arena – z Pogonią Szczecin zorganizowane zostanie oficjalne zakończenie kariery i podziękowanie wielce zasłużonemu zawodnikowi za jego wkład w historię Śląska Wrocław.

Piotr Celeban to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w dziejach WKS-u. Jest rekordzistą klubu pod względem występów w Ekstraklasie – ma ich na swoim koncie aż 312 (w sumie zagrał dla Śląska 368 spotkań). Na przełomie lat 2016-18 zanotował również imponującą serię 103 ligowych meczów z rzędu rozegranych w pełnym wymiarze czasowym. Jest również najskuteczniejszym obrońcą w historii całej najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Na listę strzelców wpisywał się aż 36 razy. W kwietniu ubiegłego roku dołączył do Galerii Legend Ekstraklasy.

Największym sukcesem w piłkarskiej karierze Celebana jest mistrzostwo Polski, zdobyte ze Śląskiem Wrocław w 2012 roku. W tym pamiętnym sezonie obrońca był – wspólnie z Johanem Voskampem – najskuteczniejszym graczem drużyny. Ze Śląskiem zdobył również wicemistrzostwo, Puchar Ekstraklasy oraz grał w europejskich pucharach. W polskiej lidze występował również w barwach Pogoni Szczecin, której jest wychowankiem, a także Korony Kielce. Przez dwa sezony grał też w rumuńskim FC Vaslui. Piotr Celeban to również były reprezentant Polski. W biało-czerwonych barwach zaliczył 10 spotkań.

W życiu przychodzi moment na podjęcie ważnych decyzji. I ten moment dla mnie właśnie przyszedł – mówi Piotr Celeban. – Zdecydowałem się zakończyć karierę piłkarską. Nie można stać w miejscu, chcę się rozwijać i iść do przodu. W swoim zawodowym życiu osiągnąłem wszystko, co mogłem osiągnąć, z mistrzostwem w barwach Śląska i grą w reprezentacji Polski. Teraz czas na coś nowego – nie żegnam się z piłką nożną, ale staję po drugiej stronie, jako trener. Chcę dzisiaj podziękować wszystkim moim kolegom z szatni, trenerom i wszystkim pracownikom, z którymi miałem przyjemność współpracować w kilku klubach oraz reprezentacji. Szczególne podziękowania kieruję w stronę mojej rodziny i moich przyjaciół, na których zawsze mogłem liczyć. Dziękuję moim synkom Fabianowi i Milanowi, którzy motywują mnie do działania i wskazują, co w życiu jest najważniejsze. Oczywiście pamiętam i mocno dziękuję kibicom za wsparcie i doping – dodaje zasłużony obrońca WKS-u.

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl
fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

W niedzielę każdy kibic będzie miał okazję podziękować Piotrowi za jego karierę. – Serdecznie zapraszam wszystkich w niedzielę o 17.30 na mecz Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin, podczas którego oficjalnie zakończę moją piłkarską karierę. Ten dzień będzie dla mnie tym bardziej wyjątkowy, gdyż mecz rozegrają dwie najważniejsze dla mnie drużyny – Pogoń Szczecin, w której zadebiutowałem w ekstraklasie i strzeliłem swoją pierwszą bramkę oraz Śląsk Wrocław, w którym spędziłem większość kariery, zdobywając mistrzostwo Polski i pobijając wszystkie swoje rekordy. Teraz czas na zmiany. Coś się kończy, ale i coś się zaczyna – zapowiada Piotr Celeban.

Od sezonu 2021/22 legendarny zawodnik WKS-u wszedł w skład sztabu szkoleniowego drugiej drużyny, występującej w eWinner 2. lidze, w roli grającego trenera przygotowania motorycznego. W bieżących rozgrywkach, po zakończeniu czynnego uprawiania piłki nożnej, Celeban w pełni skupi się na pracy szkoleniowej. Jego kontrakt z klubem został przedłużony do końca czerwca 2024 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024