Silesion.PL

serwis informacyjny

Piłka ręczna: Polki rozpoczynają turniej w Madrycie

Pilka reczna Polki rozpoczynaja turniej w Madrycie fot pawel bejnarowicz

Pilka reczna Polki rozpoczynaja turniej w Madrycie fot pawel bejnarowicz

Już dziś reprezentacja Polski kobiet rozpocznie rywalizację w towarzyskim turnieju w Madrycie. Biało-Czerwone zmierzą się na początek z Niemkami. Transmisja o godzinie 19:00 na tvpsport.pl

Polki udały się do Madrytu w świetnych nastrojach. Wśród dziewczyn panuje bardzo dobra atmosfera, która z treningu na trening przekłada się również na grę zespołu. Najważniejsze jednak, że wszystkie zawodniczki są zdrowe i jedynym problemem trenera Arne Senstada, może być jak zestawić je na boisku.

Jak do tej pory obie reprezentacje spotkały się dokładnie 40 razy, a bilans rywalizacji wynosi 14-5-21 na korzyść rywalek. Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się ze sobą podczas ubiegłorocznego EURO w Danii, kiedy to po zaciętym meczu padł remis 21:21.

W reprezentacji Niemiec z pewnością wyróżnia się Emily Bölk, która w narodowych barwach rzuciła 192 gole w 63 meczach. 23-letnia zawodniczka węgierskiego Ferencvarosu podczas mistrzostw świata w 2019 roku była również jedną z głównych strzelczyń swojej reprezentacji.

Mocnym punktem niemieckiej drużyny jest też z pewnością bramkarka Dinah Eckerle występująca na co dzień w Team Esbjerg. Podczas ostatniego turnieju mistrzostw świata Eckerle zanotowała aż 103 udane interwencje, co dało jej łącznie 36% skuteczności podczas całej imprezy.

Pisząc o reprezentacji Niemiec nie można zapomnieć także o 61-letnim trenerze Henku Groenerze, który sześć lat temu poprowadził reprezentację Holandii do wicemistrzostwa świata, a od 2018 roku pracuje w kadrze Niemiec.

Piłka ręczna Polki rozpoczynają turniej w Madrycie fot. Paweł Bejnarowicz
Piłka ręczna Polki rozpoczynają turniej w Madrycie fot. Paweł Bejnarowicz

W towarzyskim turnieju w Madrycie oprócz starcia z Niemkami, Polki zmierzą się jeszcze z Hiszpanią i Słowacja.

fot. Paweł Bejnarowicz / Związek Piłki Ręcznej w Polsce

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024