Silesion.PL

serwis informacyjny

Pijany mieszkaniec Mysłowic na hulajnodze elektrycznej

Pijany mieszkaniec Mysłowic na hulajnodze elektrycznej

fot. Śląska Polcija/Mysłowice

Policjanci z mysłowickiej drogówki podjęli interwencję, zatrzymując 35-letniego mężczyznę, który nieodpowiedzialnie poruszał się ulicą Katowicką na hulajnodze elektrycznej. Sytuacja stała się jeszcze poważniejsza, gdy badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Za swoje niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna otrzymał mandaty karnetowe o łącznej wartości 2800 złotych.

Funkcjonariusze mysłowickiej drogówki patrolowali ulice miasta, jak co noc, gdy nagle ich uwagę przyciągnął mężczyzna poruszający się hulajnodą elektryczną po jezdni. Policjanci postanowili skontrolować stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Mysłowic miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Spotkanie z policją zakończyło się dla niego mandatami karnymi, których łączna suma wyniosła 2800 złotych.

Przypominamy o kilku istotnych zasadach, które należy przestrzegać podczas korzystania z hulajnogi elektrycznej:

  1. Kierujący hulajnogą elektryczną powinien poruszać się po drodze dla rowerów lub pasie ruchu dla rowerów, jeśli są one dostępne w kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić, przy zachowaniu maksymalnej prędkości 20 km/h. W przypadku braku wyznaczonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, należy korzystać z jezdni, gdzie dopuszczalna prędkość ruchu pojazdów wynosi nie więcej niż 30 km/h, przy ograniczonej prędkości dozwolonej dla hulajnóg elektrycznych wynoszącej 20 km/h.
  2. Wyjątkowo, kierujący może poruszać się po chodniku lub drodze dla pieszych, jeżeli chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, gdzie ruch pojazdów odbywa się z prędkością większą niż 30 km/h, a brakuje wyznaczonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów. W takim przypadku należy zachować zbliżoną prędkość do pieszego, być szczególnie ostrożnym, ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu.

Należy pamiętać, że przepisy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierowcom hulajnóg elektrycznych, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Przestrzeganie tych zasad jest niezwykle istotne dla zachowania porządku i uniknięcia niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze