Silesion.PL

serwis informacyjny

Piąty, kończący sezon bieg CITY TRAIL w Katowicach już w niedzielę

Piaty konczacy sezon bieg CITY TRAIL w Katowicach juz w niedziele 4

Piaty konczacy sezon bieg CITY TRAIL w Katowicach juz w niedziele 4

Sezon biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2021/2022 zbliża się do końca. Piąte – ostatnie zawody edycji w Katowicach (będzie to jednocześnie ostatni bieg tego ogólnopolskiego cyklu w edycji) są zaplanowane na niedzielę, 27 marca. 5-kilometrowa trasa poprowadzona będzie ścieżkami nad stawami Janina i Barbara. W ramach wydarzenia organizowane będą także krótsze biegi dla dzieci i młodzieży. Kwota zebrana w niedzielnym biurze zawodów z opłat startowych będzie przekazana na pomoc Ukrainie. Po czterech weekendach organizatorzy przekazali na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej już ponad 11 500 zł.

– Jak wielu Polaków, przeżywamy to, co dzieje się w Ukrainie. Nasza sytuacja po pandemii nie jest najlepsza, ale dzieląc się nigdy nie tracimy, więc chcemy pomóc, na ile możemy. Dlatego tuż po ataku Rosji na Ukrainę zdecydowaliśmy, że wpisowe z biura zawodów biegów, które mamy przed sobą w edycji 2021/2022 trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Po czterech weekendach przekazaliśmy już ponad 11 500 zł, ale ostateczna kwota będzie wyższa, bo przed nami jeszcze dwa biegi – sobotni we Wrocławiu oraz niedzielny w Katowucach -mówi Justyna Grzywaczewska z Fundacji Krok do Natury, która jest organizatorem CITY TRAIL.

Cykl CITY TRAIL charakteryzuje się cyklicznością. Aby zostać sklasyfikowanym otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody, należy ukończyć co najmniej trzy biegi. W trwającej edycji pewnym końcowego triumfu jest Dawid Malina. Wśród kobiet szanse na wygraną mają Sylwia Ślęzak oraz Agnieszka Gortel-Maciuk. Zwyciężczynię poznamy w niedzielę.

Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.citytrail.pl, ale będzie możliwa także w dniu biegu – w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w Ośrodku „Rybaczówka”, przy ul. Pszczyńskiej w Katowicach (okolice mety biegu).

Uroczyste podsumowanie sezonu CITY TRAIL w Katowicach jest zaplanowane na 5 kwietnia w auli budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego. Natomiast 9 kwietnia w Bydgoszczy zorganizowany będzie pierwszy w historii cyklu ogólnopolski finał – bieg CITY TRAIL Gold.

Warto zaglądać na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Harmonogram imprezy:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 300 m)
  • godz. 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 600 m)
  • godz. 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 1 km) i D4 (ok. 2 km)
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024