Silesion.PL

serwis informacyjny

Otwarcie Funzeum w dniach 26 i 27 lutego ze wsparciem dla Ukrainy

26 i 27 lutego br. nastapi otwarcie pierwszego w Polsce Funzeum pokoj nieskonczonosci 1

26 i 27 lutego br. nastapi otwarcie pierwszego w Polsce Funzeum pokoj nieskonczonosci 1

Już 26 i 27 lutego 2022 odbędzie się wielkie otwarcie Funzeum w Gliwicach, największego w Polsce miejsca oferującego multimedialne instalacje inspirowane magią światła i kolorów. W obliczu sytuacji na Ukrainie, organizatorzy postanowili jednak przekazać cały dochód z otwarcia Funzeum na zbiórkę “SOS UKRAINA” organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną. Na weekend otwarcia, w przestrzeni obiektu powstanie także specjalne miejsce, w którym będzie można okazać solidarność i gesty wsparcia naszym sąsiadom z Ukrainy.

Funzeum zostało zaprojektowane jako miejsce do kreatywnej rozrywki i edukacji, gdzie poruszane są wszystkie zmysły, a technologie odgrywają kluczową rolę. Otwarcie Funzeum, zaplanowane na 26 i 27.02.2022 posłuży jednak także w związku z aktualną sytuacją na Ukrainie do zamanifestowania wsparcia i przyłączenia się do akcji #StandWithUkraine.

Organizatorzy otwarcia Funzeum przygotowują specjalną przestrzeń, gdzie zwiedzający będą mogli wyrazić swoją solidarność i wsparcie dla Ukrainy. Została również podjęta decyzja o zmianie formuły samego wydarzenia ograniczająca część rozrywkową, ale z pozostawieniem przygotowanych animacji dla dzieci.

Odpowiadając na apel Polskiej Akcji Humanitarnej, która prosi o pilne wsparcie mieszkańców Ukrainy, organizatorzy otwarcia Funzeum postanowili przekazać cały dochód z wydarzenia na zbiórkę “SOS UKRAINA” organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną. Wszystkie osoby, które zdecydują się odwiedzić Funzeum w Gliwicach w najbliższy weekend, 26 i 27.02.2022 w godzinach 10 – 20 będą miały możliwość wesprzeć Ukraińców gestem solidarności.

Jak pokazuje przykład Funzeum nawet przestrzeń, która została stworzona przede wszystkim z myślą o zabawie i rozrywce, może w obliczu obecnej sytuacji na Ukrainie zostać wykorzystana do manifestowania solidarności i finansowego wsparcia dla mieszkańców Ukrainy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024