Silesion.PL

serwis informacyjny

Odwołanie koncertów Taylor Swift w Wiedniu. Ubezpieczenia mogą chronić przed takim ryzykiem?

Kiedy zagrożenie staje się rzeczywistością. Jak ubezpieczenia mogą chronić przed ryzykiem odwołania wydarzeń na przykładzie koncertów Taylor Swift w Wiedniu

Niedawne odwołanie koncertów Taylor Swift w Wiedniu z powodu zagrożenia terrorystycznego przypomina o kluczowej roli, jaką odgrywają ubezpieczenia chroniące przed ryzykiem odwołania wydarzeń. Koncerty miały odbyć się w sierpniu i przyciągnąć tysiące fanów z całego świata. Jednak zostały anulowane w wyniku doniesień o możliwym zagrożeniu terrorystycznym i trosce o bezpieczeństwo uczestników.

Sytuacja z Wiednia pokazuje, że ubezpieczenia, takie jak Event Protect od Colonnade Insurance S.A., mogą okazać się nieocenionym narzędziem, minimalizując straty finansowe, które mogą wynikać z nieprzewidzianych okoliczności. Polisy takie oferują ochronę nie tylko na wypadek ataków terrorystycznych, ale także ekstremalnych warunków pogodowych czy problemów technicznych, które mogą wymusić anulowanie wydarzenia. W przypadku koncertów Taylor Swift, odpowiednie ubezpieczenie mogło zminimalizować skutki finansowe odwołania, pozwalając organizatorom skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom.

“Event Protect to ubezpieczenie, które chroni organizatorów wydarzeń przed skutkami finansowymi ich odwołania z przyczyn od nich niezależnych. Obejmuje ono nie tylko odwołanie, ale również rezygnację, odroczenie, przerwanie, ograniczenie czy przeniesienie ubezpieczonego wydarzenia.” – komentuje Katarzyna Boguszewska, Specjalista ds. Ubezpieczeń OC Colonnade Insurace S.A. Oddział w Polsce

Jednym z możliwych rozszerzeń ochrony jest klauzula dotycząca terroryzmu i zagrożenia terroryzmem. “W tym przypadku mówimy o sytuacji, gdy bezprawne działanie, popełnione w celach politycznych, religijnych, ideologicznych lub podobnych, w tym z zamiarem wywarcia wpływu na jakikolwiek rząd i/lub zastraszenia społeczeństwa lub jego części, jest wymierzone w Ubezpieczone Wydarzenie lub Miejsce Ubezpieczenia. Działanie to może mieć miejsce w ciągu 30 dni przed planowaną datą rozpoczęcia Wydarzenia lub w trakcie jego trwania. Musi być ono potwierdzone przez właściwe władze jako stwarzające ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia Miejsca Ubezpieczenia, a także obrażeń ciała lub śmierci osób uczestniczących lub pracujących w tym Miejscu, gdyby Ubezpieczone Wydarzenie miało się odbyć.

Jeśli w dniach poprzedzających koncert doszłoby do zatrzymania osób podejrzanych o przygotowywanie aktu terroryzmu, np. poprzez posiadanie odpowiednich odczynników chemicznych lub deklarację zamiaru wjazdu samochodem w tłum uczestników, a władze wydałyby jasne oświadczenie, że organizacja koncertu w takich okolicznościach stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników, byłoby oczywiste, że koncert nie może się odbyć.

W przypadku odwołania lub przełożenia koncertu, organizator prawdopodobnie poniesie związane z tym koszty. W takiej sytuacji, jeśli wykupił odpowiednie ubezpieczenie, koszty te mogłyby zostać pokryte przez ubezpieczyciela.” – dodaje Katarzyna Boguszewska.

W czasach, gdy wielkie wydarzenia są narażone na nieprzewidywalne ryzyka, kompleksowe ubezpieczenie nie jest już opcją, lecz koniecznością. Przypadek z Wiednia pokazuje, że może ono pomóc organizatorowi przetrwać nieoczekiwane zagrożenia i uniknąć kłopotów finansowych. Takie ubezpieczenie nie dotyczy jednak tylko dużych imprez — podobne problemy finansowe mogą dotknąć firmę organizującą wyjazd integracyjny czy gminę planującą piknik rodzinny. Składka za ubezpieczenie koncertu Taylor Swift była zapewne wysoka, ale dla mniejszych organizatorów może to być koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Dzięki takiej ochronie, firma lub gmina może otrzymać zwrot poniesionych kosztów w przypadku konieczności odwołania wydarzenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024