Silesion.PL

serwis informacyjny

Obóz młodzieżowy w Grecji – samolotem, czy autokarem? Podpowiadamy!

travel mediterranean aegean traditional architecture

travel mediterranean aegean traditional architecture

Rajskie wakacje w śródziemnomorskim klimacie z mnóstwem atrakcji dla młodzieży? Postaw na urokliwą Grecję! To doskonałe miejsce na wakacje dla dzieci, które chcą relaksu na plaży, jak i tych, które pragną aktywnie spędzić czas, zwiedzając najciekawsze zakątki Grecji. Zastanawiasz się jaki środek transportu będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, które jedzie na obóz do Grecji? Sprawdźmy to!

Obozy w Grecji organizowane przez dobre biura podróży, przepełnione są niezliczoną ilością ciekawych atrakcji. Młodzież wybierająca ten kierunek może liczyć nie tylko na świetną zabawę, ale także na dużą ilość wycieczek fakultatywnych, dzięki którym ma okazję poznać uroki tego kraju. Kolonie i obozy w Grecji będą doskonałą propozycją dla tych, którzy kochają słoneczną pogodę, kąpiele w ciepłym morzu, a także liczą na dobrą zabawę w towarzystwie rówieśników.

Obóz młodzieżowy w Grecji – kiedy warto wybrać dojazd autokarem?

Wysyłając dziecko na obóz młodzieżowy lub obóz studencki w Grecji do wyboru mamy dwa najbardziej popularne środki transportu, czyli lot samolotem lub dojazd autokarem. Do początku XXI wieku większość podróży w tę część Europy pokonywało się za pomocą autokarów i samochodów, ale wraz z momentem spopularyzowania tanich lotów i lotów czarterowych, duża część podróży do Grecji odbywa się drogą powietrzną. Dojazd autokarem jest wciąż bardzo popularny i zdecydowanie tańszy niż lot samolotem.

Dużą zaletą podróży autokarem jest możliwość odwiedzenia miejsc, które znajdują się na trasie przejazdu. Taka podróż jest zdecydowanie ciekawsza z punktu widzenia turystyki poznawczej niż lot samolotem. Możliwość obserwowania zmieniającego się za oknem autokaru krajobrazu jest również formą nauki, poszerzania horyzontów, poznawania nowych miejsc. Lecąc samolotem, nie mamy takiej możliwości.

Minusem podróży autokarowych jest niestety długi czas dojazdu, a także większe ryzyko wypadku. Dla dzieci i młodzieży cierpiącej na chorobę lokomocyjną taka podróż może być istną męczarnią. Warto wtedy zrezygnować z tego środka transportu na rzecz samolotu. Obozy w Grecji, na które dostaniesz się zarówno samolotem, jak i autokarem, znajdziesz m.in. na stronie biura podróży KochamWakacje.pl.

Do Grecji samolotem, czyli szybko, sprawnie i bezpiecznie

Obecnie nie ma szybszego środka transportu od samolotu, który sprawnie i w krótkim czasie zabierze nas na wymarzone wakacje, nawet na drugi koniec świata. Ten środek transportu jest także najbardziej bezpieczny i najchętniej wybierany przez urlopowiczów. Dla wielu osób sam lot samolotem jest olbrzymią atrakcją, szczególnie dla dzieci, które niejednokrotnie lecą po raz pierwszy w swoim życiu.

Dzieciom dużą frajdę sprawia sam fakt przebywania na lotnisku, odprawa, sprawdzanie biletów, obserwowanie samolotów oraz start i lądowanie na lotnisku! Oczywiście nie dla wszystkich będzie to element rozrywki, a przykry obowiązek, ponieważ spore grono dzieci i młodzieży obawia się lotu samolotem. Warto wtedy rozważyć dojazd autokarem, który generuje mniej stresu i obaw.

Zagraniczne wyjazdy młodzieżowe, które odbywają się samolotem, są także droższe od tych, w których głównym środkiem transportu jest autokar. Ceny za obóz zagraniczny, na który dziecko poleci samolotem, mogą być wyższe nawet o tysiąc złotych.

Autokar czy samolot – na co się zdecydować?

Ostateczną decyzję zostawiamy opiekunowi dziecka oraz samemu dziecku. W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wyjazd naszej pociechy. Jeśli dysponujemy bardziej zasobnym portfelem, warto wziąć pod uwagę lot samolotem. Jeżeli nie chcemy przepłacać, to sugerujemy dojazd autokarem. Należy również przemyśleć kwestię czasu dojazdu i możliwości naszej pociechy. Jeżeli dziecko boryka się z chorobą lokomocyjną, to zainwestuj swoje pieniądze w obóz, na który będzie mogło polecieć samolotem. Na koniec zostawmy pozostałe kwestie do rozważenia, zarówno te bardziej istotne jak zalety i wady bezpieczeństwa dojazdu samolotem i autokarem, jak i mniej, np. możliwość odwiedzenia miejsc na trasie przejazdu. Końcowe ustalenia warto przeprowadzić z dzieckiem, biorąc pod uwagę jego preferencje.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024