Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowy sezon Polskiej Ligi Esportowej od 14 października w Polsat Games

Za tydzień w środę, 14 października o godzinie 17:40 na antenie Polsat Games w nowej odsłonie zadebiutuje Polska Liga Esportowa, rodzime rozgrywki CS:GO. Osiem czołowych zespołów kraju rozpocznie walkę o mistrzowski tytuł oraz nagrody pieniężne z puli wynoszącej 100 000 zł. Inwestorem PLE jest były koszykarz NBA – Marcin Gortat.

Polska Liga Esportowa to rozgrywki esportowe, które rozpoczęły się w maju 2017 roku. W tym roku liga przeszła jednak konkretny lifting i ma być produktem na skalę, nie krajową, nie europejską, ale światową. Pula nagród? 100 tysięcy złotych. Polska Liga Esportowa to rodzime rozgrywki Counter Strike: Global Offensive, które wystartują 14.10.2020. Transmisje z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać w środy i czwartki o godzinie 17:40, równolegle w Polsat Games oraz w internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube

Osiem czołowych polskich drużyn stanie do rywalizacji w 7 kolejkach w systemie BO3 (best of three). Jako stały element do transmisji rozgrywek zostanie włączony predictive corner”, w którym specjaliści oceniać będą szanse na wygraną rywalizujących zespołów. Sponsorem Strategicznym Polskiej Ligi Esportowej został legalny bukmacher eWinner, którego ambasadorem jest Marcin Gortat. Jako Partner Główny Polskiej Ligi Esportowej oraz Partner Tytularny Dywizji Profesjonalnej występuje Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.

Wśród uczestników znalazły się takie drużyny jak:

  • Izako Boars,
  • Wisła All In! Games Kraków,
  • PompaTeam,
  • Illuminar Gaming,
  • Actina PACT– zwycięzca poprzedniego sezonu,
  • AVEZ Esport,
  • Honoris z legendami polskiej sceny CS’a Filipem neo” Kubskim i Wiktorem TaZem” Wojtasem w składzie
  • oraz największe zaskoczenie – nowo powstały zespół Liquid Biceps pod dowodzeniem Jarosława pashyBicepsa” Jarząbkowskiego, kultowej postaci esportowej.

W Polskiej Lidze Esportowej zwycięzcą meczu zostaje drużyna, która jako pierwsza zabezpieczy dwie tak zwane mapy. W pierwszej części sezonu rywalizacja odbywa się w systemie „każdy z każdym”. Po siedmiu tygodniach zmagań sześć najlepszych zespołów przechodzi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 1-2 bezpośrednio awansują do półfinałów, a ich rywali wyłaniają mecze ćwierćfinałowe.

– Cieszę się, że będziemy mogli pokazać jeszcze więcej najlepszego polskiego CS:GO na naszej antenie Tym bardziej, kiedy o tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej walczą takie legendy, jak Filip „NEO” Kubski, Wiktor „TaZ” Wojtas czy Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski. Wierzę, że zespoły dostarczą nam niezapomnianego widowiska, a wysoka jakość produkcji spotęguje esportowe emocje – mówi Ewa Czekała, szef programowy Polsat Games.

Każda transmisja Polskiej Ligi Esportowej będzie zawierała segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Producentem transmisji będzie firma FRENZY, która zajmuje się realizacją topowych, esportowych wydarzeń w Polsce, jak m.in. Alior Bank Ultraliga, Rainbow Six Polish Masters oraz Ekstraklasa Games.

Counter Strike: Global Offensve to gra z gatunku First Person Shooter, w której gracz patrzy na świat z perspektywy kierowanego przez siebie bohatera. Dynamiczna oraz ukierunkowana na bezpośrednią rywalizację rozgrywka uczyniła z tego tytułu jeden z fundamentów esportu, istotnie przyczyniając się do globalnego sukcesu tej formy rozrywki. Turnieje CS: GO odbywają się z udziałem dwóch pięcioosobowych drużyn, reprezentujących zwalczające się frakcje. Gracze korzystają z szerokiego asortymentu broni, a ich zadania to eliminacja wszystkich rywali, rozbrajanie podłożonych przez nich ładunków wybuchowych lub uwalnianie zakładników.Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024