Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowy kontrakt Jacka Płachty, trenera hokejowych mistrzów Polski

GKS GieKSa Katowice Nowy kontrakt Jacka Plachty trenera hokejowych mistrzow Polski

GKS GieKSa Katowice Nowy kontrakt Jacka Plachty trenera hokejowych mistrzow Polski

Trener hokejowej drużyny GKS Katowice, Jacek Płachta, przedłużył umowę z klubem o kolejne dwa sezony. Płachta jest wychowankiem GKS-u i był zawodnikiem drużyny w latach 1986-1990. W roku 2021 powrócił do Katowic, aby objąć stanowisko szkoleniowca hokejowej sekcji klubu.

Płachta debiutował jako trener w GKS-ie Katowice w sezonie 2010/11 i pracował tam również w sezonach 2012/13 i 2016/17. Powrót Płachty do klubu przyniósł wiele sukcesów, w tym pierwszy od 52 lat tytuł mistrza Polski w 2022 roku oraz obronę tego tytułu w tym sezonie. Pod jego wodzą GKS Katowice zdobył również Superpuchar Polski w 2022 roku i zdołał się dobrze zaprezentować w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów.

Nasz wspólny wysiłek dał nam sukces w postaci dwóch mistrzostw Polski. Jestem bardzo dumny z tego, że mogę tutaj pracować, czuję się dobrze w Katowicach i cieszę się na dalszą współpracę w przyszłości. W GKS-ie mogę liczyć na profesjonalną organizację i wsparcie naszej pracy – tak trener Jacek Płachta skomentował przedłużenie swojej umowy z GieKSą do 2025 roku.

To bardzo ważna i bardzo dobra informacja dla katowickiego hokeja. Rozmowy o przedłużeniu umowy o dwa kolejne lata rozpoczęliśmy jeszcze przed startem finałowej rywalizacji, aby trener Płachta miał czystą głowę i mógł skupić się na swojej pracy przed najważniejszymi spotkaniami sezonu. Takiej decyzji chcemy wszyscy, począwszy od zarządu, całego sztabu i zawodników aż po kibiców. Ani przez chwilę nie wahałem się nad przedłużeniem umowy z Jackiem Płachtą – podkreśla Krzysztof Nowak, wiceprezes GKS-u Katowice.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024