Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowe boisko wielofunkcyjne przy ul. Kossak-Szczuckiej w Katowicach

plac do gry w piłkę nożną przy ul. Kossak-Szczuckiej w Katowicach - boisko wielofunkcyjne Fot. KAW G. Bargieła

plac do gry w piłkę nożną przy ul. Kossak-Szczuckiej w Katowicach - boisko wielofunkcyjne Fot. KAW G. Bargieła

Zakończyła się inwestycja dotycząca przebudowy placu do gry w piłkę nożną przy ul. Kossak-Szczuckiej w Katowicach w boisko wielofunkcyjne. Mieszkańcy mogą już korzystać z obiektu.

– Katowice od lat kładą duży nacisk na rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. W ostatnich latach oddaliśmy do użytku mieszkańców trzy miejskie baseny oraz kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Remont przeszły też boiska Rapidu, a przy ul. Boya-Żeleńskiego trwa przebudowa kolejnego piłkarskiego obiektu. Dzięki temu oferujemy mieszkańcom coraz więcej miejsc, do aktywnego wypoczynku – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dzięki modernizacjom boisk, takich jak właśnie to przy ul. Kossak-Szczuckiej, czy przy szkołach, mieszkańcy mają bliżej do infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – dodaje prezydent.

Nowoczesne boisko dla mieszkańców

Dotychczasowe boisko przy ul. Kossak-Szczuckiej było terenem zaniedbanym i niefunkcjonalnym. Pomimo starań mieszkańców, wniosek o rewitalizację tego miejsca nie został zrealizowany poprzez Budżet Obywatelski. Miasto zdecydowało o realizacji tej inwestycji poza BO. Wartość tego zadania wyniosła 483 tys. zł, a za realizację odpowiadało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT. Z poprzedniego boiska zerwano nawierzchnię asfaltobetonową o znacznych nierównościach i spękaniach. Została ona w całości rozebrana i zutylizowana. W jej miejsce położono nawierzchnię sportową poliuretanowo-gumową na podbudowie z betonu jamistego.

Nowe boisko wielofunkcyjne o wymiarach 14×26 metrów daje możliwość uprawiania większej liczby dyscyplin sportowych niż poprzedni plac do gry. Obiekt wyposażony jest w bramki do piłki nożnej i ręcznej, kosze do koszykówki oraz słupki i siatkę do siatkówki. Dodatkowo, boisko zostało ogrodzone wysokim na 8 metrów piłkochwytem oraz wyposażone w chodnik i małą architekturę, zapewniając wygodę oraz bezpieczeństwo korzystającym.

Dla młodych entuzjastów sportu nowe boisko stanowi doskonałą przestrzeń do rozwijania swoich umiejętności i talentów. Dzięki odpowiedniemu ogrodzeniu i infrastrukturze zapewnia bezpieczne warunki do rekreacji i zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo nowoczesny obiekt może stanowić zachętę do prowadzenia aktywniejszego stylu życia.

 Ta inwestycja stanowi znakomitą ilustrację zaangażowania w komfort życia społeczności lokalnej oraz wzmocnienia więzi międzyludzkich. Wierzymy, że to boisko będzie nie tylko miejscem sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim miejscem spotkań, integracji i wspólnego spędzania czasu dla mieszkańców Katowic – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach

Obiekt, którym opiekuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest dostępny dla mieszkańców bezpłatnie, przez 7 dni w tygodniu od rana do zmierzchu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024