Silesion.PL

serwis informacyjny

Niko Kovač nie jest już trenerem Bayernu Monachium

Niko Kovač złożył rezygnację z funcji trenera FC Bayern Monachium. Uli Hoeneß, prezes FC Bayern, Karl-Heinz Rummenigge, dyrektor generalny FC Bayern i Hasan Salihamidžić, dyrektor sportowy FC Bayern, przyjęli rezygnację w niedzielę wieczorem. Pytanie, jakie zadają sobie teraz kibice klubu z Bawarii, to kto zastąpi Niko Kovač na ławce trenerskiej Bayernu Monachium w bierzącym sezonie?

Karl-Heinz Rummenigge powiedział: „Wyniki naszego zespołu w ostatnich tygodniach pokazały nam, że istnieje potrzeba działania. Uli Hoeneß, Hasan Salihamidžić i ja prowadzimy na tej podstawie otwartą i poważną rozmowę z Niko. Dzoszliśmy wspólnie do wniosku, że Niko nie będzie już trenerem Bayernu. Chciałbym podziękować Niko Kovačowi w imieniu FC Bayern za jego pracę, szczególnie za mistrzostwo Niemiec w ostatnim sezonie. ”

Na razie asystent trenera Hans Flick będzie kierował drużyną Bayernu, przygotowując się do ważnych meczów Ligi Mistrzów przeciwko Olympiakosowi Pireusowi w środę i przeciwko Borussii Dortmund w następną sobotę.

„Teraz oczekuję od naszych graczy pozytywnego rozwoju i absolutnej motywacji do osiągnięcia naszych celów na ten sezon”, mówi dyrektor sportowy Hasan Salihamidžić.

Niko Kovač wyjaśnia: „Myślę, że obecnie jest to właściwa decyzja dla klubu. Wyniki, a także sposób, w jaki ostatnio graliśmy, skłoniły mnie do podjęcia tej decyzji. Mój brat Robert i ja dziękujemy Bayernowi za ostatnie półtora roku. W tym czasie nasz zespół wygrał mistrzostwa, Puchar DFB i Superpuchar. To był dobry czas. Życzę klubowi i drużynie wszystkiego najlepszego. ”

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024