Silesion.PL

serwis informacyjny

Nieznany sąsiad – nowa książka o Słowacji Jakuba Łoginowa

Nieznany sasiad nowa ksiazka o Slowacji Jakuba Loginowa

Nieznany sasiad nowa ksiazka o Slowacji Jakuba Loginowa

Nieznany sąsiad – już sam tytuł tej książki o Słowacji może się wydać dość zagadkowy. Jak to nieznany, przecież któż z nas nie był w słowackich Tatrach lub nie przejeżdżał choć raz przez Słowację, jadąc tranzytem na Węgry, do Austrii, Chorwacji lub Włoch? Bliski język, podobna do naszej kultura, podobne doświadczenie komunizmu i transformacji – wielu z nas wydaje się, że wiemy o Słowacji wszystko i nie potrzebujemy tego typu książki. Skąd zatem pomysł, by ją napisać i dla kogo jest ta publikacja?

Prace nad książką trwały ostatnie 8 miesięcy, publikacja ma 514 stron i w kompleksowy sposób opisuje realia Słowacji – jest napisana z jednej strony w ten sposób, by była to ciekawa lektura dla osób które uczą się języka słowackiego i chcą poznać realia kraju, a z drugiej – by dostarczyć konkretnej szczegółowej wiedzy w poszczególnych aspektach. Rozdziały to m. in. geografia Słowacji, historia i wydarzenia współczesne (w tym współczesna polityka), gospodarka i biznes, energetyka, samorząd i administracja, transport, zwyczaje i aktywności sportowo-turystyczne Słowaków, turystyka, ochrona przyrody, a nawet żegluga i… gospodarka morska. – mówi auto książki Jakub Łoginow

Tytułem ciekawostki: Słowacja jako kraj bez dostępu do morza ma własną banderę morską i około 100 statków pływających na morzach i oceanach świata pod słowacką banderą (a więc więcej niż w Polsce w niektórych latach), ma też 1500 marynarzy morskich a oprócz tego są też marynarze śródlądowi (Dunaj, Wag i inne rzeki). Słowacja wyrasta też na lidera przemian energetycznych, odejścia od węgla na rzecz atomu, energetyki wodnej i innych form relatywnie czystej energii. – dodaje Jakub Łoginow – Mój podręcznik jest pełen takich nieoczywistych opowieści dotyczących Słowacji, pokazujących inne, nieznane wśród Polaków oblicze naszego sąsiada. Słowacja kojarzy się nam przede wszystkim z górami, owcami, ja tymczasem w książce staram się przekazać mniej znane informacje o współczesnej Słowacji. Mam nadzieję, że będzie to ciekawa i fascynująca lektura.

Książka “Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej” jest dostępna w formie elektronicznej w księgarni Ebookpoint.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024