Silesion.PL

serwis informacyjny

Nexi Digital świętuje otwarcie nowego biura w Katowicach – Bogucicach

Nowa siedzina Next Digital miesci sie w DL PIANO FotoJeremiAstaszow 1

Nowa siedzina Next Digital miesci sie w DL PIANO FotoJeremiAstaszow 1

Nexi Digital planuje zwiększenie zatrudnienia o ponad 200 pozycji technicznych do roku 2025. Centrum Kompetencji Technologii i Wytwarzania Oprogramowania poświęcone Płatnościom Cyfrowym przyspieszy swój rozwój w Katowicach poprzez zatrudnienie nowych 40 wykwalifikowanych inżynierów oprogrogramowania do końca tego roku.

Nexi Digital, nowa spółka Joint Venture pomiędzy Reply i Nexi Group jest Innowacyjnym Centrum Kompetencji w pełni dedykowanym dostarczaniu wysokiej klasy rozwiązania Płatności Cyfrowych dla grupy Nexi, otworzyła nowe biuro w Katowicach Bogucicach, przy ulicy Wrocławska 54, potwierdzając ambitną i fascynującą inicjatywę umieszczającą stolicę Śląska w centrum planu rozwoju i wzrostu.

Nowe biura w biurowcu DL Piano są nowoczesnymi przestrzeniami pracy dla wszystkich pracowników w celu ulepszania i modelowania nowych rozwiązań cyfrowych, w których mogą gościć partnerów biznesowych i lokalnych interesariuszy w celu gromadzenia i wspierania współpracy.

Utworzony w styczniu 2022 Nexi Digital rozpoczął działalność w tym samym czasie zarówno w Katowicach oraz Mediolanie (Włochy), łącząc wspólnie najlepsze praktyki i umiejętności z obu krajów. W rzeczywistości, polskie biuro jest już Centrum Doskonałości dostarczania wysokiej klasy produktów oprogramowania dedykowanych dla Płatności Cyfrowych oraz Platform e-Commerce w metodologii Agile. Celem Nexi Digital jest inwestowanie w umiejętności, tworzenie zespołów, które mogą łączyć liderów technologii i młode talenty pochodzące z lokalnych instytucji akademickich.

Nexi Digital reprezentuje inwestycję dwóch włoskich firm na europejskim poziomie – mówi Alessandro Girelli i Alexandre Bove, Nexi Digital CEO, który dodaje „Wierzymy, że istnieją wszystkie warunki wstępne do tworzenia wartości, począwszy od obszaru lokalnego. Otworzymy biuro w mieście i będziemy współpracować z wszystkimi instytucjami i uniwersytetami i szkołami, w celu stworzenia rzeczywistego koncentratora doskonałości i innowacyjności w ekosystemie Płatności Cyfrowych.

Wspólna droga Katowic i inwestorów z sektora usług biznesowych rozpoczęła się już ponad dwie dekady temu. Obecnie branża ta stanowi ważną część naszej gospodarki, będąc źródłem transferu wiedzy i technologii. Nowe centrum Nexi Digital jest tego doskonałym przykładem, ponieważ specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań z obszaru płatności bezgotówkowych. Obecny rynek pracy to wiele wyzwań, ale i możliwości rozwoju. Wierzę, iż w obecnym czasie Katowice to dobry wybór na lokalizację centrum kompetencyjnego – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

O Nexi Digital

Nexi Digital jest nową spółką pomiędzy Reply i Nexi Group, które w połączeniu mogą liczyć na ponad 16000 pracowników i które są warte więcej niż 17mld € w kapitalizacji rynkowej. Firma dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe dla Nexi Group, europejskiego lidera PayTech. Nexi Digital pracuje w nowoczesnych technologiach, włączając metodologię Agile oraz działa we współpracy z Nexi Group, aby przyczynić się do sukcesu we wszystkich aspektach biznesu. Misją Nexi Digital jest wsparcie Nexi Group w celu budowania i obsługi wysokiej klasy, wyróżniających się i terminowych rozwiązań cyfrowych, które umożliwiają dostarczenie wartości dla klientów Nexi w całej Europie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author