Silesion.PL

serwis informacyjny

Nadchodzi! Nowa ustawa hazardowa.

Hazard może przynieść wielkie dochody dla budżetu państwa. Ze względu na różne zmiany prawne bardzo dużo część tej branży ( w tym legalni bukmacherzy ) rozpoczęła swoją działalność w sieci.

Kolejne modyfikacje ustawy, które nastąpią 1 lipca 2017 r. obejmą również tę dziedzinę.

Zmiany dla graczy internetowych

Nowo przygotowana ustawa hazardowa jest najbardziej kontrowersyjna właśnie w kontekście hazardu w internecie. Obecna ustawa nie ma praktycznie żadnych zdolności do blokowania nielegalnych stron hazardowych. Wprowadzone zmiany mają to zmienić. Jednak sam proces blokowania ma być przeprowadzony bezpośrednio przez operatorów. Rodzi to oczywiste wątpliwości, gdyż takie osoby zostały obarczone dodatkową pracą, na którą mają tylko 2 dni.

Co mają na celu?

Nowa ustawa hazardowa ma w swoim założeniu ochronę graczy. Osoby takie często nie zdają sobie sprawy, które strony prowadzone są przez legalne przedsiębiorstwa. Ustawa ta ma zapanować nad tym procederem. Niestety rodzi to również sprzeciw, gdyż sytuacja ta może spowodować monopolizację całej branży.

Również skuteczność blokowania danych stron nie jest pewna. Jak to będzie wyglądać w praktyce, okaże się dopiero w przyszłości.

Zmiany bez wątpienia oprócz przedsiębiorców dotkną również graczy. Przez modyfikację ustawy hazardowej nie będzie możliwości uczestnictwa w serwisach działających nielegalnie. Każda wygrana będzie obciążona podatkami. Jest to oczywiście dobry trend, gdyż państwo nie będzie tracić pieniędzy. Jednak wielkość tego podatku dla wielu osób jest zbyt wysoka. Jak to wszystko się skończy, pokaże czas.

Źródło:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowa-ustawa-hazardowa-dopiero-od-1-lipca-3628013.html

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024