Silesion.PL

serwis informacyjny

Na Stadionie Górniczym w Lubinie powstaną hala i boisko [wizualizacja]

Na Stadionie Gorniczym w Lubinie powstana hala i boisko

Na Stadionie Gorniczym w Lubinie powstana hala i boisko

Zarząd Zagłębia Lubin S.A wybrał koncepcję dotyczącą zagospodarowania terenu na Stadionie Górniczym, który od grudnia zeszłego roku znów jest własnością Klubu. Na obiekcie zostanie wybudowana hala oraz boisko przystosowane do wymogów rozgrywek II ligi.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 40 milionów złotych. Kolejnym krokiem w realizacji inwestycji będzie ogłoszenie postępowania przetargowego i wyłonienie wykonawcy, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę.

W grudniu ogłosiliśmy, że serce Zagłębia, jakim jest Stadion Górniczy, wraca do domu. Od tego momentu pracowaliśmy nad wyborem koncepcji dotyczącej zagospodarowania obiektu, by jak najlepiej odpowiadał potrzebom Klubu i naszych drużyn. Ostatecznie po analizach zdecydowaliśmy się na budowę hali wraz z boiskiem spełniającym wymogi II ligi, przeznaczonym przede wszystkim dla naszych rezerw. Zależy nam teraz na wyborze sprawdzonego wykonawcy projektu budowlanego, z odpowiednim doświadczeniem w realizacji tego typu inwestycji. Jednocześnie pracujemy nad różnymi źródłami finansowania. Jestem przekonany, że Stadion Górniczy odzyska swój blask i będzie służył Zagłębiu przez wiele lat. Chcemy, żeby drugi zespół miał na nim swoje stałe miejsce, a hala służyła zarówno drużynom seniorskim, jak i akademii – mówi Michał Kielan, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Stadion Górniczy powstał w 1972 roku. W grudniu 2021 r. Zagłębie Lubin S.A odkupiło obiekt od Skarbu Państwa za 1,7 mln zł

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author