Silesion.PL

serwis informacyjny

Murapol Osiedle Szafirove – nowa inwestycja w Starych Gliwicach

Przy ul. Szafirowej w Gliwicach, wśród malowniczych okoliczności przyrody, nieopodal urokliwego Lasu Dąbrowa powstanie nowa inwestycja Murapol Osiedle Szafirove. Grupa Murapol, jeden z czołowych przedstawicieli rynku mieszkaniowego, uruchomiła w ramach przedsięwzięcia komercjalizację 188 funkcjonalnych lokali w dwóch 4- i 5-piętrowych budynkach. Kompaktowe układy od 1- do nawet 5-pokojowych mieszkań zapewnią komfort zarówno rodzinom z dziećmi, seniorom, singlom, jak i inwestorom chcącym stabilnie ulokować swój kapitał w nieruchomościach.

Docelowo w ramach Murapol Osiedla Szafirovego powstanie łącznie 620 lokali w siedmiu 4- i 5-piętrowych obiektach wraz z licznymi miejscami postojowymi na zewnątrz oraz w podziemnych halach garażowych. Mieszkania na piętrach będą posiadać nawet dwa przestronne balkony, a te zaprojektowane w kondygnacjach parterowych dodatkową przestrzeń w postaci zielonych ogródków z tarasami wybrukowanymi kostką o powierzchni nawet 89 mkw. Murapol Osiedle Szafirove oferuje dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, sprzyjających dbaniu o środowisko naturalne, takich jak technologia Home Management System, która pozwala korzystać z urządzeń inteligentnego domu. Co ważne, mieszkania będą wyposażone w pakiet antysmogowy, czyli filtry z warstwami nanowłókien, które zapewniają stały dopływ czystego powietrza do lokalu. Inwestycja w Gliwicach oferuje ponadto dostęp do stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie osiedla, stojaków rowerowych, a w częściach wspólnych budynków zastosowano energooszczędne oświetlenie LED.

Murapol Osiedle Szafirove zostało zaprojektowane na dziewiczym i bogatym w roślinność terenie, którego sercem jest znane okolicznym mieszkańcom „Żabie Oczko”. Staw stanie się centralnym miejscem sąsiedzkich spotkań, przy którym powstanie plac zabaw. W czasie kilkuminutowej przejażdżki rowerem można dostać się stąd do pięknego rezerwatu przyrody Las Dąbrowa ze ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, niedaleko zlokalizowany jest również Park Szwajcaria. W pobliżu inwestycji funkcjonują liczne sklepy, supermarkety, piekarnia, restauracja oraz kawiarnia, a także żłobki i przedszkole. Co ważne, Murapol Osiedle Szafirove jest położone w rejonie drogi krajowej nr 88, której kontynuacją jest autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa. Lokalizacja pozwala zatem sprawnie dotrzeć do centrum Gliwic, najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, jak i udać się w stronę Częstochowy czy Wrocławia. 300 metrów od inwestycji znajduje się pętla autobusowa, skąd kursuje szereg linii w różnych kierunkach miasta.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczną się w IV kwartale br., zaś ich zakończenie, zgodnie z obecnym harmonogramem, zaplanowane jest na II kwartał 2025 r.

– Zaobserwowaliśmy, że po pandemii nasi klienci zaczęli zwracać większą uwagę na prywatne miejsca do relaksu, zacieśniania sąsiedzkich relacji i odpoczynku na łonie natury. Lokale z dodatkowymi balkonami oraz dużymi tarasami są obecnie produktem bardzo pożądanym na rynku. Ważne jest także otoczenie inwestycji – na terenie naszego nowego gliwickiego projektu znajduje się staw „Żabie Oczko”. Zieleń okalająca osiedle to jednak nie wszystko. W pobliżu płynie też strumyk połączony z Kłodnicą, a nieopodal leży urokliwy rezerwat przyrody Las Dąbrowa. Kupując nowe mieszkanie, często wybieramy sąsiedztwo na lata, dlatego warto przemyśleć, jaka lokalizacja będzie sprzyjać naszym codziennym aktywnościom. Najważniejszym czynnikiem jest bliskość terenów zielonych, z dobrodziejstw których mogą czerpać nie tylko aktywni fizycznie mieszkańcy, ale i posiadacze psów lub osoby chcące po prostu odetchnąć od codziennych obowiązków w przyjaznym otoczeniu – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Murapol Osiedle Szafirove to druga inwestycja dewelopera w Gliwicach. W ramach wieloetapowego przedsięwzięcia Murapol Osiedle Parkowe przy ul. Kozielskiej oddano do użytkowania już ponad 660 funkcjonalnych lokali w 7 budynkach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Murapol Osiedle Szafirove – nowa inwestycja w Starych Gliwicach

  1. Chętnie zajrzę. Poza tym szukam właśnie mieszkania dla siebie a wiem że ma powstać też nowe fajne osiedle w Gliwicach – Ogrody Andersa , muszę się umówić ze sprzedawcą bo jestem zainteresowany zamieszkaniem w tej lokalizacji

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023