Silesion.PL

serwis informacyjny

Młodzi szukają adwokatów i księgowych, starsi monterów klimatyzacji i okien

Wyszukaj

Platforma Oferteo przeanalizowała zapytania ofertowe użytkowników dotyczące poszczególnych kategorii za pierwsze półrocze z podziałem na wiek oraz województwa. Najmłodsi użytkownicy w przedziale wiekowym 18-24 lata w pierwszej kolejności szukali adwokatów. Z kolei wśród grupy wiekowej 65+ największą popularnością cieszyła się kategoria związana z montażem klimatyzacji. Wśród województw najwyższy udział zapytań użytkowników przypada na woj. mazowieckie. Tam również największe zainteresowanie użytkowników dotyczyło kategorii klimatyzacji.

Od początku swojej działalności Oferteo połączyło ze sobą 15 mln zlecających i wykonawców. W 2022 roku obsłużonych zostało ponad 2 mln zleceń. Tym razem przeprowadzono analizę preferencji samych zlecających, którzy w ostatnim półroczu złożyli zapytania ofertowe na platformie, w zależności od wieku oraz województwa.

W pierwszym półroczu na Oferteo największym zainteresowaniem wśród wszystkich użytkowników z podziałem na wiek cieszyły się kategorie związane z usługami adwokatów oraz montażem klimatyzacji. Analizując poszczególne przedziały wiekowe można zaobserwować, że młodsi użytkownicy, zarówno w przedziale wiekowym 18-24 jak również 25-34 znacznie częściej składali zapytania dotyczące adwokatów oraz usług księgowych. Kategoria związana z usługami prawnymi była również na pierwszym miejscu wśród użytkowników w przedziale wiekowym 45-54. Z kolei kategoria związana z montażem klimatyzacji zajmowała pierwsze miejsca przede wszystkim wśród starszych użytkowników platformy.

Analiza preferencji wśród różnych grup wiekowych dostarcza kluczowych informacji zarówno dla na nas, jak też dla firm, które są obecne na naszej platformie. Usługodawcy coraz częściej muszą dostosować prezentację swojej oferty do wieku potencjalnych klientów. Zrozumienie preferencji różnych grup wiekowych pozwala lepiej przewidzieć i zaspokoić ich potrzeby. – zauważa Karol Grygiel, członek zarządu w Oferteo SA.

Najpopularniejsze kategorie z podziałem na grupy wiekowe:

Przedział wiekowy123
18-24AdwokaciKsięgowośćKlimatyzacja
25-34AdwokaciKsięgowośćOkna
35-44KlimatyzacjaKsięgowośćAdwokaci
45-54AdwokaciOknaRemonty i wykończenia
55-64KlimatyzacjaOknaPanele fotowoltaiczne
65+KlimatyzacjaOknaSprzedaż nieruchomości
źródło: Ofereo.pl.

Ciekawie przedstawia się również zainteresowanie poszczególnymi kategoriami w podziale terytorialnym. Wśród województw z największym procentowym udziałem zapytań na platformie Oferteo są: Mazowieckie, Śląskie oraz Dolnośląskie.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego najczęściej składają zapytania dotyczące monterów klimatyzacji, usług księgowych i adwokatów. Z kolei w województwie śląskim kluczowe kategorie to remonty i wykończenia, księgowość oraz montaż okien. Na Dolnym Śląsku najczęściej poszukiwane kategorie związane są z klimatyzacją, usługami księgowych i adwokatów.

Najpopularniejsze kategorie z podziałem na województwa:

Województwa123
DolnośląskieKlimatyzacjaKsięgowośćAdwokaci
Kujawsko-pomorskieWypożyczanie strojówPsycholodzy, psychiatrzyKsięgowość
ŁódzkieKlimatyzacjaCateringBudowa domów i budynków
LubelskieAdwokaciKlimatyzacjaRemonty i wykończenia
LubuskieKredyty bez BIKAdwokaciKsięgowość
MałopolskieKlimatyzacjaPanele fotowoltaiczneFundusze i dotacje unijne
MazowieckieKlimatyzacjaKsięgowośćAdwokaci
OpolskieKlimatyzacjaKsięgowośćOkna
PodkarpackiePanele fotowoltaiczneFundusze i dotacje unijneKlimatyzacja
PodlaskieKsięgowośćOknaKlimatyzacja
PomorskieKsięgowośćKlimatyzacjaFundusze i dotacje unijne
ŚląskieRemonty i wykończeniaKsięgowośćOkna
ŚwiętokrzyskieRemonty i wykończeniaPanele fotowoltaiczneTrening personalny
Warmińsko-mazurskiePanele fotowoltaiczneKlimatyzacjaKredyty bez BIK
WielkopolskieKlimatyzacjaKredyty bez BIKPanele fotowoltaiczne
ZachodniopomorskieKlimatyzacjaKsięgowośćOkna
źródło: Ofereo.pl.

Analiza danych z platformy Oferteo wykazała, że preferencje klientów znacznie różnią się w zależności od wieku i regionu. Młodsze grupy wiekowe często szukają wsparcia w zakresie prawnym i finansowym, podczas gdy starsi użytkownicy skupiają się na poprawie komfortu wewnętrznego swoich domów.

O spółce

Oferteo.pl to wiodący internetowy marketplace w Polsce dla szerokiego spektrum usług, działający w modelu reverse, gdzie zlecający określa potrzebę, a wykonawcy składają dostosowane oferty. Od blisko dekady Oferteo jest zdecydowanym liderem w kraju pod względem liczby wizyt użytkowników w porównaniu do bezpośredniej konkurencji. Od początku swojej działalności Oferteo połączyło ze sobą ponad 14 mln zlecających i wykonawców. W 2022 roku obsłużonych zostało ponad 2 mln zleceń. Platforma Oferteo.pl łączy zleceniodawców z wykonawcami w prawie 900 kategoriach. Wiodące z nich dotyczą usług budowlanych (m.in. budowa domów, odnawialne źródła energii, remonty i wykończenia wnętrz), usług finansowych i prawnych (m.in. kredyty, leasing i porady prawne) oraz usług dla firm (m.in. księgowość, strony internetowe i sprzątanie).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *