Silesion.PL

serwis informacyjny

Cudzoziemiec z fałszywym prawem jazdy chciał zostać kierowcą autobusu

24 sierpnia w Bytomiu, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) udaremnili próbę nielegalnego zatrudnienia cudzoziemca na stanowisku kierowcy autobusu. Mężczyzna, obywatel Azerbejdżanu, został zatrzymany po tym, jak okazało się, że używał fałszywego prawa jazdy, aby zdobyć pracę jako kierowca komunikacji miejskiej.

Kontrola legalności pobytu, przeprowadzona przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, wykazała, że obywatel Azerbejdżanu nie posiadał wymaganych dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium Polski. Mężczyzna twierdził, że jego dokumenty znajdowały się w siedzibie firmy transportowej, która miała go zatrudnić. Dzięki współpracy z firmą transportową, funkcjonariusze uzyskali dostęp do dokumentów Azera, w tym do prawa jazdy wydanego przez władze Azerbejdżanu, które miało uprawniać go do prowadzenia autobusu.

Jednakże, podczas dokładnej analizy dokumentu, funkcjonariusze stwierdzili, że prawa jazdy było fałszywe. Okazało się, że mężczyzna usiłował oszukać polskiego pracodawcę, dostarczając mu sfałszowane dokumenty w celu uzyskania pracy jako kierowca autobusu komunikacji miejskiej. W efekcie, obywatelowi Azerbejdżanu postawiono zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem oraz wprowadzenia w błąd pracodawcy w celu zdobycia pracy.

W związku z tym czynem, mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, uzgodnionej z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Bytomiu. Jego działania zostały zakwalifikowane jako przestępstwo zgodnie z artykułem 270 Kodeksu Karnego, dotyczącym posługiwania się fałszywymi dokumentami.

Ponadto, Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej podjął decyzję administracyjną wobec cudzoziemca. Decyzja ta zakłada cofnięcie wizy oraz zobowiązanie do powrotu do kraju pochodzenia. Równocześnie nałożono na mężczyznę zakaz ponownego wjazdu na terytorium Polski oraz krajów obszaru Schengen na okres 1 roku.

Cudzoziemcowi przysługuje 30 dni na wykonanie tej decyzji administracyjnej i opuszczenie terytorium Polski.

źródło: Śląska Straż Graniczna

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze