Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB: Zwycięstwo Polek na inaugurację

Mistrzostwa Swiata Kobiet Dywizji IB Zwyciestwo Polek na inauguracje

W piątek na lodowisku Jantor w Katowicach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Z przyjemnością obserwowało się grę reprezentacji Polski w starciu z Kazachstanem. Polki wygrały 3:1 i w sobotę zmierzą się ze Słowenkami, które nieoczekiwanie pokonały Włoszki. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Od 8 do 14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane są Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Reprezentacja Polski walczy o awans na zaplecze Elity. W piątek Biało-Czerwone (20. miejsce w rankingu światowym) zmierzyły się z Kazachstanem (21. pozycja w rankingu).

Biało-Czerwone źle rozpoczęły mecz, bo w 2. minucie straciły gola. Wraz z upływem czasu coraz lepiej czuły na lodowisku w Katowicach. Polki często uderzały na bramkę a w 13. minucie wykorzystały grę w podwójnej przewadze. Liderka drużyny Karolina Późniewska, która rozgrywała w piątek setny mecz w Kadrze Narodowej, precyzyjnym uderzeniem umieściła krążek w okienku bramki. W drugiej tercji podopieczne Zbigniewa Wróbla znowu wykorzystały grę w przewadze i to dwukrotnie. Najpierw Julia Zielińska idealnie przymierzyła, trafiając do bramki a pod koniec drugiej tercji Olivia Tomczok huknęła celnie z dystansu. Kibice, którzy licznie przybyli do katowickiej hali, nie byli rozczarowani. Biało-Czerwone pokazały dobry hokej i wygrały 3:1.

W sobotę kolejne wyzwanie. O godzinie 20 Polki zagrają ze Słowenkami, które w czwartek niespodziewanie pokonały Włoszki 3:1. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata jest bezpłatny.

Partnerami Mistrzostw są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Katowice.

Hokejowe Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB

Piątek, 8 kwietnia

Kazachstan – Polska 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Koroleva 2 – Późniewska 13, Zielińska 36, Tomczok 39

Kazachstan: Shyokolova – Olzhabayeva, Pyatkova; Aldabergenova, Ashimova, Tursynova – McLean, Senger; Rioux, Broad, Berndsen – Konysheva, Ivanchenko; Svirdova, Moldabay, Koroleva – Isakova, Kutsenko, Sayakhatkyzy, Nolfina. Trener: Alexander Maltsev.

Polska: Sass – Chrapek, Zielińska; Późniewska, Czarnecka, Sikorska – Gogoc, Sfora; Dziwok, Talanda, Tomczok – Korkuz, Strzelecka; Onyschenko, Wieczorek, Łąpieś – Wcisło, Wójcik; Brzezińska, Łaskawska, Łapińska. Trener: Zbigniew Wróbel.

Terminarz Turnieju Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB

Lodowisko Jantor, Katowice-Janów, ul. Nałkowskiej 11

KATOWICE 08.04.2022 HOKEJ NA LODZIE KOBIET MISTRZOSTWA SWIATA KOBIET DYWIZJI 1B ICE HOCKEY WOMENS WORLD CHAMPIONSHIP DIVISION 1 GROUP B POLSKA – KAZACHSTAN POLAND – KAZAKHSTAN KAROLINA POZNIEWSKA RADOSC POLSKA

• Słowenia – Włochy 3:1
  • Chiny – Korea Południowa 5:0
  • Kazachstan – Polska 1:3