Finały Polskiej Hokej Ligi: GKS Katowice mistrzem Polski!

Finaly Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice mistrzem Polski 1

GieKSa w wielkim stylu zwyciężyła w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W finałach wygrała wszystkie cztery spotkania z Re-Plast Unią Oświęcim. GKS Katowice czekał na tytuł mistrzowski ponad pół wieku.

Pierwsza tercja piątkowego starcia należała do Carla Hudsona. Najpierw w 6. minucie Kanadyjczyk uderzył mocno z linii niebieskiej, a siedem minut później umieścił krążek między parkanami Clarke’a Saundersa. W drugiej tercji kontaktową bramkę zdobyli miejscowi, chociaż goście wciąż przeważali. W ostatniej odsłonie katowiczanie wykorzystali duży błąd miejscowych obrońców, którzy stracili krążek we własnej tercji. Anthon Eriksson skwapliwie z tego skorzystał i w 47. minucie Ślązacy prowadzili 3:1. Wynik ustalił w końcówce Mathias Lehtonen. Wcześniej katowiczanie wygrali trzy finałowe spotkania. Na lodowisku Satelita 4:2 i 1:0 oraz w czwartek w wyjazdowej konfrontacji 5:3. Na lodowisko w Oświęcimiu hucznie świętowali tytuł, a później pojechali pod katowicki Spodek, gdzie czekali na nich kibice. Ostatni raz katowiczanie zdobyli mistrzostwo w 1970 roku.

OSWIECIM 08.04.2022 MECZ POLSKA HOKEJ LIGA SEZON 2021/22 — POLISH ICE HOCKEY TOP LEAGUE PLAY OFF FINAL : RE-PLAST UNIA OSWIECIM – GKS KATOWICE SEZON 2021 / 2022 FINAL PLAY-OFF MECZ NR 4 NZ FOT TOMASZ WANTULA / NEWSPIX.PL

Do rozstrzygnięcia w PHL pozostała jeszcze tylko rywalizacja o brązowe medale. O najniższy stopień podium rywalizują JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy. W walce do dwóch zwycięstw jest 1-1, a decydująca konfrontacja odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 i będzie transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

FINAŁ POLSKIEJ HOKEJ LIGI (gra się do 4. zwycięstw)

• RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)