Silesion.PL

serwis informacyjny

Miejska Biblioteka w Katowicach na Targach Książki

Targi ksiazki Katowice 2022

Targi ksiazki Katowice 2022

Informacja prasowa: Już w pierwszy weekend listopada, od piątku do soboty (4-6.11), odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1 w Katowicach) kolejne Targi Książki. Jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ nie tylko jesteśmy jednym z tegorocznych wystawców, ale organizujemy również spotkanie autorskie na Scenie Głównej i zostaliśmy Patronem Targów!

Jeśli zastanawiacie się czy wziąć udział w tym trzydniowym święcie czytelniczek i czytelników, pisarek i pisarzy, bibliotekarek i bibliotekarzy oraz wydawnictw, podpowiemy Wam: nie zastanawiajcie się, bo nie ma nad czym! Przybywajcie na Targi i koniecznie zajrzyjcie również do nas.

W tym roku mamy dwa stoiska – jesteśmy pod numerami 9 i 17.
Pod numerem dziewiątym prowadzić będziemy nasz tradycyjny kiermasz książek antykwarycznych. Za 3 zł za sztukę nabędziecie świetne tytuły. Będzie coś dla dorosłych, coś dla młodych i najmłodszych; dla miłośników poezji, albumów z sztuką oraz kolekcjonerów Silesiany. Entuzjaści zaskoczeń literackich również nie wyjdą od nas z pustymi rękami – czekać na nich będą książki-niespodzianki, opakowane w szary papier, opisane tajemniczymi #hashtagami
Kto okaże się być zarejestrowanym w naszej Bibliotece Czytelnikiem, po okazaniu swojej karty bibliotecznej przy zakupach na kiermaszu, otrzyma od nas specjalną literacką niespodziewajkę 😉 Nie zdradzimy o co chodzi, ale pamiętajcie, by zabrać na Targi swoją kartę!
Tyle o stoisku nr 9. Jak stoimy z siedemnastką? Stoisko nr 17, usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie, to strefa bibliotecznego relaksu oraz Czytelnia pod Sówką. Chill out z książką, wyciszenie; można na chwilę usiąść wygodnie i zapoznać się z Bibliotecznym Informatorem Kulturalnym, przejrzeć zakupy antykwaryczne i… zacząć czytać zakupioną u nas książkę 🙂

Oba nasze stoiska czynne będą przez cały czas trwania Targów. Ale to nie wszystko, co dla Was szykujemy…

W piątek, w godz. od 15.00 do 15.50, odbędzie się na Scenie Głównej organizowane przez nas spotkanie autorskie z Anną Kańtoch. Autorka kryminałów z Krystyną Lesińską w roli głównej – „Wiosna zaginionych”, „Lato utraconych”, „Jesień zapomnianych” – odpowiadać będzie na pytania Anny Kajzer z Działu Metodyki, Analiz i Promocji naszej Biblioteki. Panie nie omieszkają wspomnieć o, stworzonej w oparciu o twórczość autorki, Literackiej Mapie Katowic. Po spotkaniu, w godz. 16.00-16.30, na bibliotecznym stoisku nr 17, Anna Kańtoch będzie podpisywać dla Was książki.

Tego samego dnia, w godz. 14.00-14.30, w Forum I, odbędą się warsztaty typograficzne dla dzieci, zatytułowane Słów Kącik. Oparte na zabawie słowem i obrazem, zapoznają uczestników z różnorodnością krojów pisma i stylów czcionek. Zwrócimy uwagę na wygląd tekstu, który obok ilustracji jest równie ważnym elementem układu graficznego (relacja obraz-słowo). Udział w warsztatach weźmie grupa zorganizowana, ale zachęcamy do przyjrzenia się jako widz, na czym polegają.

Serdecznie zapraszamy na Targi, jeszcze serdeczniej – właśnie do nas, na nasze obydwa stoiska. Za bezcen kupicie świetne książki, posłuchacie co ma do powiedzenia jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, dostaniecie jej autograf, a od nas dowiecie się jakie spotkania i inne wydarzenia planujemy na nadchodzące tygodnie. A trochę tego będzie… Jeśli lubicie czytać, nie możecie nie przyjść. Po prostu.

Ps. Bardzo się cieszymy, że nasza Biblioteka otrzymała zaproszenie do objęcia Targów Książki Patronatem. To zaszczyt zasilić zacne grono, do którego należą również Instytut Książki, Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Polskie Radio Katowice.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author