Silesion.PL

serwis informacyjny

Michał Pazdan piłkarzem Jagiellonii Białystok!

Michal Pazdan pilkarzem Jagiellonii Bialystok

Michal Pazdan pilkarzem Jagiellonii Bialystok

Wielki powrót bohatera EURO 2016 do Jagiellonii Białystok, czyli ponowne przenosiny Michała Pazdana na Podlasie. Brązowy medalista ekstraklasy z Jagiellonią z sezonu 2014/2015 wrócił do Białegostoku po sześciu latach rozłąki z Jagą. Podpisał umowę na dwa lata i będzie grał z numerem 2.

Wychowanek Hutnika Kraków po raz pierwszy przybył do Jagiellonii latem 2012 roku. Defensor przeniósł się do Jagiellonii z Górnika Zabrze i okazał się dużym wzmocnieniem Żółto-Czerwonych. Szybko zadomowił się w białostockim zespole i przez trzy lata pobytu stanowił o jego sile w linii defensywnej. Często występował też na pozycji defensywnego pomocnika. Grał bezpardonowo i skutecznie w tyłach, czym zaskarbił sobie sympatię naszych fanów. Szczególnie w sezonie 2014/2015, w którym Jagiellończycy sięgnęli po brązowe medale mistrzostw Polski. Pazdan należał do najlepszych piłkarzy Żółto-Czerwonych z tamtego okresu.

W sumie dla Jagiellonii Białystok Michał Pazdan rozegrał w pucharach i lidze 96 oficjalnych spotkań, zdobywając w tym czasie trzy bramki. Bardzo dobra dyspozycja Pazdana wzbudziła zainteresowanie innych klubów. Po sezonie 2014/2015 Michał przeniósł się do ówczesnego wicemistrza Polski, Legii Warszawa. W barwach „Wojskowych” zadebiutował w Lidze Mistrzów i sięgnął po trzy kolejne tytuły mistrza kraju. W międzyczasie był absolutnie kluczową postacią kadry narodowej, która w 2016 roku znalazła się w ćwierćfinale mistrzostw Europy we Francji. Pazdan był podstawowym piłkarzem drużyny prowadzonej przez selekcjonera Adama Nawałkę.

Kolejnym etapem kariery defensora był pobyt w tureckim Ankaragucu. Pazdan występował nad Bosforem przez dwa sezony – 2019/2020 i 2020/2021. Rozegrał w tym klubie 60 oficjalnych meczów, strzelił dwa gole. Ostatni sezon w ekstraklasie tureckiej nie był udany, zakończył się bowiem spadkiem jego drużyny. Po zakończeniu rozgrywek Michał nie przedłużył umowy z Ankaragucu, czym zapoczątkował kolejny rozdział w karierze zawodniczej. Od nowego sezonu znów będzie bronił barw Jagiellonii Białystok.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author