Silesion.PL

serwis informacyjny

Michał Pazdan piłkarzem Jagiellonii Białystok!

Wielki powrót bohatera EURO 2016 do Jagiellonii Białystok, czyli ponowne przenosiny Michała Pazdana na Podlasie. Brązowy medalista ekstraklasy z Jagiellonią z sezonu 2014/2015 wrócił do Białegostoku po sześciu latach rozłąki z Jagą. Podpisał umowę na dwa lata i będzie grał z numerem 2.

Wychowanek Hutnika Kraków po raz pierwszy przybył do Jagiellonii latem 2012 roku. Defensor przeniósł się do Jagiellonii z Górnika Zabrze i okazał się dużym wzmocnieniem Żółto-Czerwonych. Szybko zadomowił się w białostockim zespole i przez trzy lata pobytu stanowił o jego sile w linii defensywnej. Często występował też na pozycji defensywnego pomocnika. Grał bezpardonowo i skutecznie w tyłach, czym zaskarbił sobie sympatię naszych fanów. Szczególnie w sezonie 2014/2015, w którym Jagiellończycy sięgnęli po brązowe medale mistrzostw Polski. Pazdan należał do najlepszych piłkarzy Żółto-Czerwonych z tamtego okresu.

W sumie dla Jagiellonii Białystok Michał Pazdan rozegrał w pucharach i lidze 96 oficjalnych spotkań, zdobywając w tym czasie trzy bramki. Bardzo dobra dyspozycja Pazdana wzbudziła zainteresowanie innych klubów. Po sezonie 2014/2015 Michał przeniósł się do ówczesnego wicemistrza Polski, Legii Warszawa. W barwach „Wojskowych” zadebiutował w Lidze Mistrzów i sięgnął po trzy kolejne tytuły mistrza kraju. W międzyczasie był absolutnie kluczową postacią kadry narodowej, która w 2016 roku znalazła się w ćwierćfinale mistrzostw Europy we Francji. Pazdan był podstawowym piłkarzem drużyny prowadzonej przez selekcjonera Adama Nawałkę.

Kolejnym etapem kariery defensora był pobyt w tureckim Ankaragucu. Pazdan występował nad Bosforem przez dwa sezony – 2019/2020 i 2020/2021. Rozegrał w tym klubie 60 oficjalnych meczów, strzelił dwa gole. Ostatni sezon w ekstraklasie tureckiej nie był udany, zakończył się bowiem spadkiem jego drużyny. Po zakończeniu rozgrywek Michał nie przedłużył umowy z Ankaragucu, czym zapoczątkował kolejny rozdział w karierze zawodniczej. Od nowego sezonu znów będzie bronił barw Jagiellonii Białystok.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).