Silesion.PL

serwis informacyjny

Metropolitalne Dni Energii 2021 – sześć godzin atrakcji

Metropolitalne Dni Energii zapowiedz wydarzen

Metropolitalne Dni Energii zapowiedz wydarzen

Dlaczego świetlówka może działać bez kabla dostarczającego energię? Jak odzyskać czystą wodę ze ścieków? Co kryje się w powietrzu, którym oddychamy? Jeśli lubicie eksperymenty i zaskakujące pokazy, to musicie odwiedzić stanowiska przygotowane z okazji Metropolitalnych Dni Energii.  Zapraszamy w sobotę (25 września) do Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz na plac Sławika i Antalla przed katowickim Spodkiem.

Metropolitalne Dni Energii to nie tylko pokazy, eksperymenty i warsztaty dla najmłodszych – to także możliwość łatwego zapoznania się z ekologicznymi programami realizowanymi w Katowicach i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Elektryzujące Dni Energii
W sobotę czeka na Was 6 godzin eksperymentów. Jak wyglądała żarówka zbudowana przez Edisona? Jak to się dzieje, że wiatr czy światło zmieniają się w elektryczność? Po co wodzie napięcie powierzchniowe? Z pomocą doświadczonych animatorów każdy może w bezpiecznych warunkach przeprowadzić zaskakujący eksperyment. Dotyczy to nawet doświadczeń z piorunami.  Zobaczcie i posłuchajcie jak grupie Gromowładni udało się zmusić pioruny do odegrania znanych utworów muzycznych z wykorzystaniem cewki Tesli.

Czyste powietrze
Poznaj, zasadź i zabierz do domu rośliny, które pomogą Ci oczyścić  powietrze w twoim najbliższym otoczeniu. W czasie Metropolitalnych Dni Energii możesz porozmawiać z ekspertami o roślinach, które pomagają tworzyć dobry klimat w pomieszczeniach, możesz nawet takie rośliny zasadzić i zabrać do domu. Masz szanse zostać początkującym botanikiem w swoim domu i pracy!

Czy wiesz jak prawidłowo wentylować mieszkanie? Jak dbać o kominy i przewody wentylacyjne? Nie wiesz, jak sprawdzić czy Twoje źródło ciepła spełnia wymogi uchwały antysmogowej? A może wolisz porozmawiać o dopłacie na wymianę „kopciucha”? Odwiedź nasze stoiska i zapytaj ekspertów, a wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

Dla najmłodszych
Zapraszamy do eksperymentalnego domu, w którym to dzieci decydują o tym, jak będzie urządzony. Możesz wybierać różne rodzaje sprzętów, a tym samym zobaczysz, jak Twoje decyzje wpływają na środowisko naturalne.

Graliście już kiedyś w przestrzenne EKO Memory? Macie do zapamiętania 48 plansz, które łącznie mają powierzchnię prawie 8 metrów kwadratowych. Wolicie gry komputerowe? Proszę bardzo, pokażcie, jak łapiecie krople wody albo jak sprawnie segregujecie odpady. Interesuje Was kino? Nie ma sprawy, ale najpierw za pomocą rowerów, wygenerujcie odpowiednią ilość energii elektrycznej, .

Zrób sobie prezent
W czasie Metropolitalnych Dni Energii możecie nadać życie niepotrzebnym przedmiotom i cieszyć się z ich nowych, często zaskakujących funkcji. Samodzielnie udekorujecie torbę z bawełny, zaprojektujecie koszulkę czy zrobicie sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. U nas nie ma nudy, ale możecie się zmęczyć. 

Chwile odpoczynku umilać nam będzie zespół Latające Talerze, który ma w repertuarze same wysoko energetyczne hity, jak zresztą całe nasze wydarzenie.

Metropolitalne Dni Energii w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz na placu Sławika i Antalla przed katowickim Spodkiem, 25 września, godz. 11.00-17.00, wstęp wolny. Obowiązują aktualne zasady i ograniczenia pandemiczne

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author