Silesion.PL

serwis informacyjny

Metropolia ogłosiła przetarg na grupowy zakup gazu. Będzie dostarczany do 142 odbiorców

gaz

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła przetarg dotyczący grupowego zakupu gazu w latach 2024-2025.  Zamierza nabyć 586,5 gigawatogodzin (GWh) gazu w imieniu samorządów oraz ich jednostek wchodzących w skład grupy zakupowej.

Metropolia ma doświadczenie w realizacji zakupów grupowych dotyczących gazu i prądu– mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący Metropolii GZM.

To przyciąga do tworzonych przez nas grup coraz więcej chętnych. Działając w ich imieniu, wykorzystując efekt skali negocjujemy lepsze stawki niż w przypadku zamówień indywidualnych- dodaje Kazimierz Karolczak.

Porozumienie w sprawie utworzenia grupy zakupowej podpisało łącznie 65 podmiotów. Prawie połowa z nich, bo 35 to gminy Metropolii. Zakupią one gaz dla swoich jednostek jak np. szkoły, przedszkola, muzea, szpitale, urzędy oraz zakłady komunalne. Łącznie gaz będzie dostarczany do 142 odbiorców.

Na liście znajdują się także Tramwaje Śląskie, Park Śląski, Planetarium, czy Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów. Do grupy przystąpiły także instytucje spoza Metropolii. To np. Muzeum Historyczne w Bielsku- Białej czy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku.

Niedawno, w połowie sierpnia Metropolia ogłosiła przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej. Chce nabyć ponad 1,3 TWh prądu w imieniu ponad 330 instytucji i firm.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze