Silesion.PL

serwis informacyjny

Mecz przyjaźni w Poznaniu!

Mecz przyjaźni, podobnie jak mecze derbowe, rządzą się swoimi prawami. Kibice siedzą wspólnie na trybunach, śpiewają wspólne przyśpiewki i cieszą się swoją obecnością, jednak jest tak tylko na trybunach. Na boisku zazwyczaj nie widać żadnej przyjaźni, a piłkarze walczą o zwycięstwo, nie zważając na relacje kibiców. Czy będzie tak też w ten czwartek, kiedy to Lech podejmie w Poznaniu Arkę? Zgoda kibiców obu zespołów trwa już ponad 20 lat, ale jak przyjazne będzie boisko na Bułgarskiej dla obu drużyn?

Lech Poznań ma w ostatnim czasie bardzo dobry moment w sezonie, ostatnią porażkę zanotował pod koniec października, w ostatnich 8 meczach zaliczył 5 zwycięstw i 3 remisy. Tylko Legia Warszawa zdobyła w ostatnich 10 spotkaniach więcej punktów od „Kolejorza”!

Tydzień temu poznaniacy zremisowali 1:1 na trudnym terenie we Wrocławiu, ze Śląskiem Wrocław. Kibice Lecha mogą być więc pełni optymizmu i z nadzieją spoglądać na czwartkowe starcie z zaprzyjaźnioną Arką. Mogą być również bardzo zadowoleni z tego, jak często trener Dariusz Żuraw korzysta w tym sezonie z wychowanków „Kolejorza”. Lech wyraźnie dominuje w lidze pod względem minut rozegranych przez młodzieżowców, drugi zespół w tej klasyfikacji jest prawie dwa razy gorszy! W ofercie legalnego polskiego bukmachera BETFAN możecie obstawić to ilu młodzieżowców Lecha rozegra 90 minut w czwartek!

 
Na brak formy nie może narzekać też Arka Gdynia, która w ostatnich meczach wyraźnie pnie się do góry w ligowej tabeli, uciekając przed widmem spadku. Gdynianie w ostatnich 5 potyczkach w Ekstraklasie przegrali zaledwie raz, trzy mecze wygrali i jedno spotkanie zakończyło się remisem.

Według BETFAN wyraźnym faworytem do zwycięstwa w tym meczu są gospodarze, ale mecze przyjaźni już wielokrotnie pokazywały nam, że w ich przypadku warto przemyśleć remis.

W poprzednim meczu tych drużyn było bardzo „przyjacielsko” i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Biorąc pod uwagę ostatnie 5 spotkań tych drużyn nietrudno odnieść wrażenia, że zespoły te bardzo cenią swoją przyjaźń i strzelają sobie mało bramek. Padło ich tylko pięć, dwa mecze kończyły się bezbramkowym remisem, dwa zwycięstwem Lecha 1:0 i 3:0 i jeden zwycięstwem Arki 1:0.

Do tej pory zespoły spotykały się 38 razy! Historyczne statystyki są bardzo wyrównane. Lech Poznań wygrywał do tej pory 14 razy, Arka 13, 11-krotnie spotkania między tymi drużynami kończyły się remisem!

Mamy nadzieje, że mecze Ekstraklasy rozgrywane w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek, będą dla nas łaskawe i zaoferują nam wiele emocji!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author