Silesion.PL

serwis informacyjny

Mecz Brazylia – Argentyna przerwany za złamanie protokołu covidowego

przerwany mecz Brazylia Argentyna wrzesien 2021

przerwany mecz Brazylia Argentyna wrzesien 2021

Niewiarygodne sceny rozegrały się w Sao Paulo podczas meczu Brazylii z Argentyną, który został zatrzymany, gdy siły policyjne wkroczyły na boisko, by aresztować graczy Albiceleste. Po 5 minutach meczu eliminacji Brazylia – Argentyna na boisku pojawiła się agencja Anvisa i policja, która zamierza aresztować Martinez, Lo Celso, Buendia i Romero za złamanie protokołu covidowego.

Dlaczego rozpoczęli mecz i zatrzymali go po pięciu minutach?” – pytał Messi – „Jesteśmy tu na stadionie już od godziny, mogli nam powiedzieć wcześniej”.

Sędzia i sędzia meczowy zgłoszą raport do Komisji Dyscyplinarnej FIFA i zdecydują, jakie kroki należy podjąć” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Konfederację Piłki Nożnej Ameryki Południowej (CONMEBOL).

Chaos w Brazylii rozpoczął się na kilka godzin przed wielkim meczem Brazylii z Argentyną w Sao Paulo. To dlatego, że brazylijski rząd nalegał na swoją początkową prośbę o wykluczenie czterech reprezentantów „Albiceleste”, którzy przybyli z Anglii grając w Premier League. Dzieje się tak, ponieważ Wielka Brytania jest jednym z krajów (wraz z RPA, Irlandią Północną i Indiami), które mają ściśle restrykcyjne miejsca docelowe dla przylotów z powodu koronawirusa. Brazylijskie władze próbowały odizolować i wydalić Emiliano Martinesa (Aston Villa), Giovanniego lo Celso (Tottenham), Christiana Romero (Tottenham) i Emiliano Buendii (Aston Villa) z hotelu, ale cała drużyna udała się na stadion, aby zagrać mecz.

Emiliano Martinesa (Aston Villa), Giovanniego lo Celso (Tottenham), Christiana Romero (Tottenham) i Emiliano Buendii rzekomo nie zadeklarowali w oficjalnych dokumentach, że nie byli w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 14 dni, przed przybyciem do Sao Paulo w piątek, przed eliminacjami Argentyny do Mistrzostw Świata z Brazylią .

Zawodnicy podobno deklarowali, że byli w Argentynie i Wenezueli, ale nie w Wielkiej Brytanii, mimo że w zeszły weekend albo występowali, albo byli na ławce rezerwowych podczas meczów swojego klubu w Premier League.

Powodem jest to, że reprezentacja Argentyna miała w składzie graczy, którzy grali w angielskiej Premier League (Buendia, Romero, Lo Celso i Martinez) i nie powinni być dopuszczeni zgodnie z obecnymi zasadami covid w Brazylii. Władze Brazylii uznały za konieczne będzie wtargnięcie na boisko podczas meczu, aby zatrzymać tych piłkarzy.

Brazylijskie władze postanowiły przerwać ten mecz pomimo zielonego światła ze strony CONMEBOL (konfederacja południowoamerykańska). Argentyńczycy dali do zrozumienia, że ​​nie zagrają, jeśli czterech graczy nie zostanie przyjętych, wszyscy opuścili boisko z Lionelem Messim na czele, na znak solidarności.

Aktualizacja:

21:56

Argentyńczycy wrócili do szatni. Brazylijczycy pozostali na boisku czekając na decyzję. Piłkarze Albiceleste najwyraźniej zdecydowali się przed spotkaniem: grać razem (z Martinezem, Romero, Lo Celso i Buendią) albo nie grać wcale.

21:39

Mecz został wstrzymany na 25 minut, więc nawet jeśli rozpocznie się od nowa, gracze będą potrzebowali rozgrzewki.

21:35

Brazylia nie mogła powołać 9 graczy, którzy grają w Anglii ze względu na brytyjskie zasady kwarantanny” – powiedział André Silva. – „Argentyńscy gracze nie zastosowali się do (okropnych) zasad kwarantanny w Brazylii. Każdy powinien przestrzegać zasad, bez względu na to, jak złe są.

21:31

Przed meczem Agencja Kontroli Zdrowia Brazylii wezwała do wydalenia Lo Celso, Buendii, Romero i Dibu Martíneza za sfałszowanie deklaracji covidowe.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024